Niedziela, 21 lipca 2024

5 najlepszych łazienkowych propozycji Sarah Beeny

2 września 2022

Spotkaliśmy się z uznaną ekspertką od nieruchomości, bizneswoman, prezenterką telewizyjną i pisarką Sarah Beeny, która zdradza nam, jak wygląda jej nowy dom i ujawnia 5 najlepszych produktów łazienkowych Victoria Plum.

Jeśli tak samo jak my lubisz najnowszy serial Channel 4 Sarah Beeny's New Life in the Country, z pewnością zaintryguje Cię, jak Sarah, jej mąż Graham i jej 4 chłopców radzą sobie z rozwojem ich nowego wymarzonego domu w wiejskim Somerset.

Kiedy ostatnio rozmawiałam z Sarah, wyjaśniła dlaczego zdecydowała się na bardziej tradycyjny styl i jak planują być "off-grid" jeśli chodzi o instalację wodno-kanalizacyjną i elektryczną. Podała również kilka przydatnych wskazówek dla wszystkich, którzy rozpoczynają swój własny projekt łazienki. Pełny i ekskluzywny wywiad z Sarah można przeczytać tutaj.

Wraz z nowym rokiem, Sarah uprzejmie oderwała się od swojego zapracowanego harmonogramu, aby ponownie z nami porozmawiać.

Obserwujemy, jak Twój nowy dom powoli, ale nieuchronnie, staje się rzeczywistością. Czy udało Ci się już wprowadzić? (I czy udało Ci się spędzić tam święta, tak jak planowałaś?)

Byliśmy w domu na Boże Narodzenie, ale to wciąż wiązało się z odrobiną kempingu. Mamy szczęście, że mamy dom, w którym mieszkaliśmy przez ostatnie 3 lata na miejscu, więc podczas gdy my kończymy dom, możemy nadal tam przebywać. To będzie naprawdę ekscytujące, kiedy zostanie ukończony i wszyscy w końcu się w nim znajdziemy.

Czy były jakieś nieprzewidziane (a może nawet spodziewane) problemy, które musieliście pokonać przy urządzaniu każdej łazienki?

Urządzanie łazienek sprawiło nam wiele radości, ponieważ tak bardzo zmienią one nasze życie. Chcieliśmy, aby wszystkie miały nieco inny charakter, co udało nam się osiągnąć dzięki różnym płytkom i kolorom farb, a także nieco innemu doborowi armatury. Chciałam, żeby wszystkie miały szafki, żeby można było schować wszystkie te nieestetyczne produkty, które zbierają brud. Nie chciałam też, aby na widoku były jakiekolwiek rury... to też może być prawdziwa pułapka na kurz. Podjęliśmy również wspólny wysiłek, aby mieć 2 różne obwody oświetleniowe i ściemniacze zamontowane, więc możemy nadal rozwijać łazienki. Chcemy, aby były one czymś więcej niż tylko miejscem, w którym można się umyć. Powinny być pomieszczeniami, w których faktycznie chce się spędzać czas.

Jak wspomniałaś podczas naszej ostatniej rozmowy, Twoi synowie byli dość mocno zaangażowani w praktyczne aspekty planowania i urządzania łazienki. Które zadania wykonaliście sami, zamiast zatrudniać hydraulika lub elektryka?

Chłopcy i my wykonaliśmy podłogi i kafelki w większości łazienek, jak również zamontowaliśmy dziwne wieszaki na ręczniki i elektryczne ogrzewanie podłogowe. W końcu, myślę, że zabrakło nam czasu i energii, pozostawiając rzeczywistą hydraulikę naszym genialnym hydraulikom!

Jak wybieraliście kolory do każdej łazienki? Gdzie znaleźliście inspirację?

Zaczęło się od kafelkowania - trzeba się upewnić, że nie ograniczamy się zbytnio, decydując się na "motyw przewodni", którego nie da się osiągnąć za pomocą nowoczesnej armatury sanitarnej. Chodzi o wykorzystanie tego, co najlepsze ze starego i tego, co nowe. Bardzo zależało nam na tym, aby łazienki nie były przestarzałe pod względem designu czy zużycia, więc wszystkie są dość klasyczne, ale naprawdę dobrze dopasowane.

A co sprawiło, że wybraliście Victorię Plum do Waszych łazienek?

To była idealna równowaga pomiędzy przystępną ceną, jakością i różnorodnością wyboru.

Dzięki Sarah, pozwolę Ci odejść, bo wiem, że będziesz chciała wrócić do pracy. Na koniec, czy mogłabyś nam powiedzieć, który z 5 wybranych przez Ciebie produktów łazienkowych lubisz najbardziej?

1. Szafka na wannę Chartham slate matt grey

Uwielbiam wybrane przez nas szafki na wannę, w komplecie z umywalkami i szafkami pod nimi. Są naprawdę pięknie zaprojektowane i dobrze skonstruowane, dając Ci gotową szafkę na wszystkie Twoje "rzeczy".

Sarah wybrała podłogową szafkę na kosmetyki Chartham w kolorze szarym matowym i białą marmurową umywalkę.

2. Bateria prysznicowa do wanny Dulwich

Uwielbiam również baterię wannowo-prysznicową w łazience Raffey'a - ma wspaniały klimat Deco i działa genialnie.

Sarah wybrała wannową baterię prysznicową Dulwich i zestaw stojący.

3. Niebieska wanna żeliwna Dover Province

Każdy uwielbia wanny, a te, które wybraliśmy są w najfajniejszych kolorach. Wyglądają rewelacyjnie jako centralny element każdego pomieszczenia.

Sarah wybrała niebieską wannę żeliwną Dover Province

4. Plug & ball chain basin waste

Jestem prawdziwym wyznawcą staromodnej wtyczki i łańcucha, ponieważ uważam, że im mniej małych części, tym lepiej. Te są po prostu świetne.

Sarah wybrała Plug & ball chain basin waste

5. Czarny tradycyjny grzejnik Santa Fe

Jeśli możesz go zmieścić, dwupaliwowy wieszak na ręczniki z grzejnikiem (który może działać z centralnego ogrzewania lub elementu grzewczego) zapewni, że twój pokój pozostanie ciepły i suchy, a dodatkowo twoje ręczniki będą zawsze gotowe i mile widziane. Zachęcają też wszystkich do wieszania ręczników!

Sarah wybrała czarny tradycyjny grzejnik Santa Fe

Jeszcze raz dziękujemy za poświęcony nam czas, Sarah. Z pewnością cieszyliśmy się, że mogliśmy poświęcić trochę czasu na - powiedzmy sobie szczerze - dość kiepski rok, aby cieszyć się różnymi aspektami Twojego niesamowitego projektu domu. Nie możemy się doczekać, aby zobaczyć gotowy artykuł!

Jeśli jeszcze nie widziałeś, możesz obejrzeć serię 1 i 2 serialu Sarah Beeny's New Life in the Country na All4.


Zdobądź wygląd

Pokazujemy, jak odtworzyć wszystkie łazienki przedstawione w najnowszej serii. Sprawdź nasz przewodnik po stylu łazienek Sarah Beeny i #GetTheLook!