Sobota, 25 maja 2024

5 pomysłów na płytki ścienne do łazienki

16 grudnia 2021

Zastanawiasz się nad remontem łazienki? Gwiazdą każdej łazienki są płytki. Istnieje tak wiele opcji dla płytek ściennych. Możesz wybierać spośród najlepszych naturalnych materiałów do najbardziej dekoracyjnych i trwałych cementów enkaustycznych, w różnych stylach i formatach. Wszystkie mają gwarantowaną nieprzepuszczalność i funkcjonalność.

Oto 5 sposobów na wyłożenie łazienki płytkami z wykorzystaniem najnowszych trendów w ceramice.

#1. Wybierz odważne wzory


Aby nadać łazience dynamiczny wygląd, połącz gładkie płytki z motywami kwiatowymi lub geometrycznymi. Połączenie gładkich płytek z wzorzystymi płytkami nada Twojej łazience klimat vintage.

#2. Wygląda jak drewno, ale jest wykonana z ceramiki


Płytka ścienna z naturalnym urokiem drewna to najlepszy wybór, jeśli kochasz piękno i naturalne kolory naturalnego drewna. Gres porcelanowy jest w stanie odwzorować piękne, naturalne wzory drewna w sposób bardziej realistyczny niż jakikolwiek inny materiał. Dostępny jest w różnych kolorach i formatach.

#3. Stwórz kontrastujące ściany

łazienka


Aby stworzyć iluzję większej przestrzeni, wyłóż powierzchnię prysznica w łazience poziomo płytkami w ciemniejszym kolorze. Ta kombinacja może być połączona z płytkami ściennymi w neutralnych kolorach, aby stworzyć ponadczasową, wyrafinowaną łazienkę.

#4. Użyj odważnych płytek reliefowych, aby dodać tekstury


Kiedy reliefowe wykończenia są dodawane do powierzchni płytek, nabierają one wyrafinowanego wymiaru. Możesz stworzyć oszałamiającą łazienkę, używając płytek ściennych. Nadają one ścianom dynamiczny efekt tekstury, który jest widoczny z daleka, co gwarantuje najbardziej nowoczesny wystrój wnętrza.

#5. Spróbuj użyć cegieł aby podkreślić prysznic


Możesz otoczyć strefę prysznica płytkami, które przywołują na myśl urok muru ceglanego, ale mają wszystkie zalety ceramiki. Materiał ten ma szorstką fakturę i może być stosowany zarówno w stylach retro lub industrialnych, jak i bardziej nowoczesnych lub rustykalnych.