Sobota, 25 maja 2024

Burl Wood to rzadkie i unikalne drewno, które zawładnęło światem designu

14 stycznia 2022

Myślę, że w tym momencie można bezpiecznie powiedzieć, że każdy, kto mnie zna, wie jak bardzo kocham burl wood, nawet jeśli oficjalnie nie wie, jak nazywa się wzór, który dominuje w moim mieszkaniu. Burl wood pojawił się na moim radarze dopiero kilka lat temu, ale odkąd odkryłam ten styl, mam na jego punkcie obsesję.

Zaufaj mi, to nie jest niedopowiedzenie. Kiedy razem z przyjaciółką zauważyłyśmy zestaw ośmiu pięknych krzeseł do jadalni z drewna bursztynowego na Facebook Marketplace za grosze, nie pozwoliłyśmy, aby 10-godzinna podróż w obie strony nas powstrzymała. Krzesła były tego warte, ponieważ codziennie używam i podziwiam moją część tego zestawu.

Co to jest Burl Wood? Włókno to obca narośl na drzewie, która od wewnątrz posiada wiry i przyciągające wzrok wzory. Wzory te mogą być skomplikowane i nieprzewidywalne do momentu rozcięcia słoja.

Jeśli nie jesteś zaznajomiony z tym pojęciem, zadziory to narośla, które pojawiają się na drzewach i mogą tworzyć przyciągające wzrok wzory w ich wnętrzu - pomyśl o nich jak o osobistej geodzie drzewa. Ten rodzaj drewna jest rzadki i unikalny, i jest w nim coś, co wygląda tak elegancko, glamour, a jednocześnie jest odrobinę ostry i nieoczekiwany.

Podczas gdy wzór może być nieco zajęty, burl wood uzupełnia wiele stałych odcieni wyjątkowo dobrze. Na przykład, możesz zestawić krzesła z burl wood z czarnym, białym, a nawet marmurowym stołem - będą błyszczeć bez względu na wszystko. Pudełka z burl wood, które są dostępne we wszystkich kształtach, odcieniach i rozmiarach, będą wyglądać wspaniale na każdym rodzaju półek lub umieszczone na szczycie stolika kawowego.

Zanim zaczniesz się zbytnio ekscytować wystrojem swojego domu we wszystko z burla, zauważ, że niestety takie kawałki są często dość drogie. W rzeczywistości meble z burla często kosztują kilka tysięcy dolarów, zwłaszcza jeśli kupujesz zabytkowy przedmiot.

Jeśli próbujesz uzyskać wygląd, pozostając w ramach budżetu, przeglądanie stron z drugiej ręki jest najlepszym rozwiązaniem - znalazłem wiele moich kawałków burla na Facebook Marketplace. Kluczem jest utrzymanie szerokiego promienia wyszukiwania i sprawdzanie, czy nie pojawiają się nowe ogłoszenia.

Craigslist, sprzedaży nieruchomości i witryn aukcyjnych są również warto skonsultować w poszukiwaniu burl piękności. Dodatkowo, co jest wspaniałe o burl drewna jest to, że trochę idzie długą drogę. Nie, to nie powstrzymało mnie przed umieszczeniem kawałka burlu lub kilku w każdym pokoju w moim mieszkaniu, ale wiedz, że nawet najmniejszy dotyk może mieć duży wpływ na styl.

Decydując się na takie elementy jak tace, ramki na zdjęcia i pudełka, możesz wprowadzić ten trend do swojego domu bez rozbijania banku.

Jeśli jesteś gotów wydać na droższy kawałek, wiedz, że robisz solidną inwestycję. Tak, burl wood ma teraz wielki moment, ale jest to naprawdę ponadczasowy styl, który pozostanie aktualny w nadchodzących latach i dekadach. Ładne biurko, które może być również wykorzystywane jako toaletka, stolik kawowy, krzesła lub para szafek nocnych to wspaniały wybór.

Jesteś kreatywny? Możesz również pójść drogą majsterkowania - będziesz zaskoczony, jak bardzo może się opłacić odrobina wyobraźni i wysiłku fizycznego.