Sobota, 25 maja 2024

Czy sprężyny typu Box stają się przestarzałe? Oto wszystko, co powinieneś wiedzieć

10 stycznia 2022

Podobnie jak Święte Cesarstwo Rzymskie, które, jak każdy dobry uczeń historii z liceum może ci przypomnieć, nie było ani święte, ani rzymskie, sprężyna w pudełku stanowi pewien paradoks. W dzisiejszych czasach wiele z nich nawet nie zawiera sprężyn. I, można by pewnie argumentować, nie jest to też zbyt wiele jak na pudełko. Jak więc do tego doszło?

Materace są znane od tysięcy lat. Pudełka sprężynowe, z drugiej strony, są stosunkowo nowe. Przez większą część historii ludzkości łóżka były zwykłymi paletami lub były wypchane słomą lub pierzem. Zwoje, które były już używane w meblach, zaczęto stosować w materacach w XIX wieku. Jednak dopiero w latach 50-tych XX wieku materac sprężynowy stał się najbardziej powszechnym materacem w amerykańskich domach. Materace te miały wyraźną przewagę nad starszymi materacami (brak grudek!) i często były wyposażone w sprężyny dla zwiększenia komfortu. Dzięki oparciu materaca o sprężyny, które również miały metalowe zwoje, materac był bardziej miękki niż gdyby był położony na twardej powierzchni. Pudełko sprężynowe pomagało również absorbować niektóre z wstrząsów osoby śpiącej, pomagając przedłużyć żywotność materaca.

The pudełko sprężyna również pomogła absorbować jakiś z wstrząsu śpiącego, pomagając przedłużyć życie materaca.

Podczas gdy pudełko sprężyny z rzeczywistymi sprężynami są nadal wokół, to jest bardziej powszechne, aby znaleźć pudełko sprężyny wykonane z drewna z wnętrzem, które wygląda bardziej jak drewniana paleta: Drewniana rama z listwami biegnącymi w poprzek góry. Listwy te podtrzymują materac i teoretycznie zapobiegają jego zapadaniu się. Ale czy potrzebujesz takiego stelaża? To zależy, ale krótka odpowiedź brzmi: prawdopodobnie nie. Jest jednak kilka rzeczy, które należy rozważyć.

Po pierwsze, czy Twój materac w ogóle potrzebuje sprężyny? Mamy tendencję do myślenia o materacach sprężynowych jako o "tradycyjnych" materacach, ale pod pewnymi względami, może to być tylko przebłysk na mapie pomiędzy wypchanymi paletami a materacami piankowymi. Krótko po tym jak materace sprężynowe zyskały na popularności, Tempurpedic sprzedał swój pierwszy materac z pianki memory. W dzisiejszych czasach materace piankowe zyskują na popularności i są powody, by sądzić, że tak będzie nadal: Jedno z badań Consumer Reports wykazało, że właściciele materacy sprężynowych są najmniej zadowoleni z wyboru materaca. Wielu producentów materaców piankowych zaleca, aby nie stawiać tego typu łóżek na sprężynach. W rzeczywistości może to spowodować jego zwiotczenie. Materace piankowe zazwyczaj wymagają jakiegoś rodzaju platformy lub fundamentu, oddzielnie lub na samej ramie łóżka, aby je wesprzeć.

Wielu producentów materacy piankowych zaleca, aby nie stawiać tego typu łóżek na skrzyni sprężynowej.

Oprócz materaca, możesz również rozważyć samo łóżko. W dzisiejszych czasach prawdziwym powodem, dla którego możesz potrzebować sprężyny pudełkowej jest zapewnienie fundamentu dla Twojego łóżka. Niektóre ramy łóżek są właśnie tym: Metalowa rama bez niczego w środku. Pudełko sprężynowe daje materacowi coś, na czym może odpocząć. Ale wiele ram łóżek i większość łóżek ma jakiś rodzaj wsparcia w środku, albo w formie listew lub platformy. Pudełka sprężynowe mogą być również używane zamiast ramy: utrzymują materac z dala od podłogi bez potrzeby posiadania ramy lub łóżka. Ostatecznie, wytyczne producenta łóżka i materaca pozwolą Ci dowiedzieć się, co jest, a co nie jest możliwe.

Ale jest jeszcze jeden powód, dla którego nawet właściciele materacy sprężynowych mogą pominąć ten zakup, jeśli to możliwe. Wszystkie materace, bez względu na materiał, z którego są wykonane, z biegiem lat stały się po prostu wygodniejsze. Dzisiejsze materace są również o wiele grubsze niż ich odpowiedniki z połowy ubiegłego wieku. Po prostu nie potrzebujemy już wsparcia i komfortu, który zapewniałaby sprężyna. Jeśli chodzi o to, dlaczego nadal będziesz je widział na sprzedaż? Oprócz tego, że są czasy, które mogą być potrzebne, dobrze, to często oznacza, że dostają do tagu na dodatkowe 150 dolarów lub więcej na zakup.