Niedziela, 14 kwietnia 2024

Dodawanie nowego sprzętu to jedyna rzecz, którą zawsze robię, aby tanio unowocześnić moje wypożyczalnie

4 stycznia 2022

Wprowadzając się do wynajmowanego mieszkania, musisz dokonać pewnych poświęceń - niestety, żadne mieszkanie nie jest idealne. Albo pokój jest za mały, nie ma wystarczającej ilości wbudowanych schowków, albo kuchnia jest super przestarzała. Musimy iść na pewne kompromisy.

W moim obecnym mieszkaniu, moim problemem była ta ostatnia kwestia, z małą kuchnią wypełnioną starymi, wyszczerbionymi płytkami i niedopasowanymi gałkami na wszystkich drzwiach. Nie była idealna, ale dało się w niej żyć. Chciałam jednak, aby kuchnia stała się miejscem, w którym z przyjemnością będę gotować i które będzie pasowało do mojego stylu boho. Chciałam czegoś, co mogłoby zrobić dużą różnicę, nie będąc przy tym zbyt drogim - i nie zostawiłoby mnie z papierem kontaktowym na osiem godzin, aby uzyskać fikcyjne marmurowe blaty.

Więc skorzystałam z przyjaznego dla wynajmujących hacka z kanału YouTube eksperta od stylizacji domu Alexandry Gater: zmiana okuć.

"To może zrobić taką różnicę", mówi Gater. "Myślę, że dlatego tak bardzo lubię ten hack, ponieważ gałki i ściągacze są generalnie dość niedrogie. W zasadzie każdy sklep z dekoracjami będzie miał piękne gałki oświadczeniowe".

10 Stylowych miejsc dla domowych sprzętów

Nie tylko jest to super proste, ale możesz zabrać gałki i pociągnięcia ze sobą do następnego wynajmu i ponownie zainstalować stare, co oznacza, że nie marnujesz pieniędzy na modernizację przestrzeni, w której będziesz tylko tymczasowo. Z tego powodu, prawdopodobnie nie będziesz musiał rozmawiać z właścicielem o dokonaniu zmiany albo.

Oto jak się do tego zabrać.

Wybierz swoje gałki i bloki

Gater mówi, że zgodnie z zasadą kciuka, powinieneś używać gałek na górnych szafkach, a na dolnych szafkach i szufladach dodać ściągacze dla łatwiejszego dostępu i spójnego wyglądu. Dla zabawnych, dziwacznych gałek i pociągnięć, Gater uwielbia Anthropologie. Ale do bardziej używanych szafek wybiera wysokiej jakości gałki od marek dekoracyjnych, takich jak CB2 - w jej wynajmowanej kuchni są to przepiękne heksagonalne gałki.

"Myślę, że jest coś wyjątkowego w odważnych rozwiązaniach, ponieważ dla mnie to jest właśnie to, co zmienia postać rzeczy" - mówi.

CB2 Hex Brass Brushed Knob $5 Sklep

Zwróciłem się do sklepów z narzędziami dla bardziej podstawowych T-pulls, które są bardziej proste niż recs Gatera, ale znalazłem je były przyzwoicie niedrogie i kochałem jak kształt T wyróżniał się na moich nudnych, białych szafek. W sumie, to tylko kosztowało mnie około 20 dolarów, aby zakończyć ten łatwy wynajem DIY projektu.

Home Depot T-Pull Stainless Steel Cabinet Knob, pakiet 10 $8 Sklep
Gałki robią wielką różnicę w przestrzeni. Dodają one bardziej spójny wygląd, a ja teraz czuję się bardziej w domu, sięgając po talerz lub kubek.

Można nawet znaleźć jakieś unikalne niedrogie sprzętu na Amazon, jednak Gater ostrzega szukać jakości, jeśli chodzi o gałki i pociąga, więc nie blakną w czasie.

"Rzecz o gałki jest, jeśli pójdziesz z naprawdę taniego materiału, będą się starzeć i blaknąć, zwłaszcza jeśli mają złotą powłokę na górze", mówi Gater. "Niektórzy ludzie lubią ten wygląd, ale znalazłem z gałkami CB2, które trwają naprawdę dobrze, ponieważ są wykonane z wyższej jakości i cięższego materiału".

Zainstaluj swoje gałki i pociągnięcia

Dla mnie, zdecydowałem się na gałki, które mogłem łatwo przekręcić na obecne śruby w moich szafkach dla ograniczonego wysiłku i maksymalnej nagrody. Jednakże, jeśli twoje szafki nie mają obecnie żadnego sprzętu lub chcesz zainstalować otwory, będziesz musiał wiercić w swoich własnych otworach, na co będziesz potrzebował zgody właściciela.

Do tego, Gater zaleca przy użyciu małych kawałków taśmy malarskiej do wizualizacji, jak rzeczy będą wyglądać na szafkach, a następnie inwestowanie w sprzęt szablon instalacji, dzięki czemu można ustawić swoje gałki idealnie. Szablony te kosztują mniej niż 15 dolarów i pozwoli Ci zaoszczędzić wiele bólu głowy w dłuższej perspektywie, jak

"Wypełnianie otworów w szafkach, jeśli nie dostaniesz swoje pozycjonowanie dokładnie będzie kosztować dużo pieniędzy, aby naprawić", mówi Gater.

Stamtąd, można użyć ołówka, aby zaznaczyć swoje otwory i dostać się do wiercenia - lub można zatrudnić Taskrabbit jeśli jesteś nerwowy o zakończeniu projektu samodzielnie.

Podczas gdy moja wynajęta kuchnia może nie być najbardziej Instagrammable jeden - wciąż gardzę faux granitowe blaty i różowy backsplash kafelki - czuję się jak gałki zrobić wielką różnicę do przestrzeni. Dodają one bardziej spójny wygląd, a ja czuję się teraz bardziej jak w domu, sięgając po talerz lub kubek.

Podczas gdy moja dzierżawa kończy się za kilka miesięcy, nie mogę się doczekać, aby zabrać je ze sobą do mojego następnego wynajmu.