Sobota, 25 maja 2024

Geometryczne wzory - płytki Realonda w koła

16 grudnia 2021

O wzorach geometrycznych stosowanych w aranżacji wnętrz można mówić bez końca. W sieci ukazały się już tysiące wpisów na temat wzorów geometrycznych w aranżacji wnętrz. Temat wzorów geometrycznych jest również często poruszany na naszym blogu, który skupia się głównie na płytkach ceramicznych. Pisaliśmy już o sześciokątach i ośmiokątach, a także trójkątach i innych figurach, którymi inspirują się producenci płytek glazurowanych i terakotowych. Dziś przyszedł czas, aby porozmawiać o kołach. A konkretnie o nowych wzorach płytek od Realondy, które wykorzystują ten sam trójwymiarowy podkład z gresu porcelanowego.

Gdzie warto wprowadzić takie płytki?

Do wnętrz, które mają nowoczesny design, można zastosować płytki ścienne w koła. Tego typu płytki ścienne będą miały niepowtarzalny charakter. Efekt będzie niepowtarzalny bez względu na kolor płytek, czy będą one w tych samych odcieniach, czy w różnych wzorach. Taka wersja będzie świetnie wyglądać w jakich wnętrzach. Geometryczny wzór sprawdzi się we współczesnej kuchni, nowoczesnej łazience, wyjątkowej jadalni, czy salonie. Choć mówimy o geometrycznym wzornictwie, to należy podkreślić, że okrągłe płytki ceramiczne dodają wnętrzu przytulności i ciepła. Dodają elegancji i spokoju wnętrzom, które są urządzone w tradycyjnym stylu. Można nimi udekorować przestrzeń w stylu glamour, jak na przykład ścianę łączącą się z łóżkiem w romantycznej sypialni.


Zanim przejdziemy do najbardziej interesującej Państwa części, czyli prezentacji konkretnych kolekcji, musimy poruszyć kilka istotnych kwestii dotyczących ceramiki, o której będziemy dziś mówić. To nie są te same płytki, których używamy na co dzień. Przygotowaliśmy krótkie wprowadzenie.

Zacznijmy od wymiarów kafli. Mają one wymiary 30,9x30,9 cm. Do pokrycia jednego metra kwadratowego będziemy potrzebować nieco ponad 10 płytek.

Kolejną cechą jest ich unikalny kształt. Jest on zupełnie inny niż typowy kształt prostokątnej dachówki. Płytki wyglądają jak puzzle, z tą różnicą, że łatwo je dopasować, bo wszystkie płytki w opakowaniu "idą ze sobą w parze" ;-). Celem tworzenia modeli o skomplikowanych kształtach jest osiągnięcie jednej rzeczy. Sprawia, że znikają granice pomiędzy sąsiednimi płytkami. Jeśli montaż zostanie wykonany prawidłowo, to trzeba będzie się trochę wysilić, aby zobaczyć kontury i poszczególne elementy okładziny. W tym konkretnym przypadku może się to okazać niemożliwe, o czym zaraz się przekonasz.

Jeśli przyjrzysz się uważnie zdjęciom, zauważysz, że powierzchnia gresu jest reliefowa (3d). Równomiernie rozmieszczone okręgi wielkości dużych żetonów wystają nieco ponad otaczające je tło. Nie jest to bardzo głębokie, ale da się to odczuć.

koła


Pozwólcie, że powiem Wam dlaczego kolekcja Realonda jest tak wyjątkowa. W tym przypadku fugujemy nie tylko szczeliny między płytkami, ale również zagłębienia między okręgami, tak jak w przypadku mozaiki. Najlepsze w tym wszystkim jest to, że można wybrać dowolny rodzaj fugi. Szukasz białych okręgów na czerwonym, zielonym lub fioletowym tle? Oto pełna gama kolorów dostępnych w ofercie producentów fug.

Oto prezentacja, która została przygotowana specjalnie dla Ciebie. Nasz kolega, który nam pomagał, zapewnił nas, że fugowanie przebiegło bez żadnych problemów. Mimo, że fuga po spoinowaniu bardzo dobrze przylega do okręgów, to wydaje się, że zagłębienia między nimi są zbyt małe. Fuga nie będzie przylegać do gładkiej powierzchni, więc nie jest trwała.

Skoro już potrafisz fugować płytki Spanish Circle, czas pokazać wszystkie modele w tej kategorii.

W pierwszej kolekcji znajdują się dwa matowe modele: jeden z czarnymi kółkami, drugi z białymi. Są to najbardziej poszukiwane spośród wszystkich aktualnych propozycji. Mogą być wykorzystane jako najbardziej wyrazisty element w aranżacji wnętrz.

Koło błyszczące szare / białe
Ta seria pozwala nam na wybór pomiędzy szarością a bielą. Oba modele pokryte są błyszczącym szkliwem. Model biały jest jednolity w wyglądzie, natomiast w modelu szarym widać subtelne różnice w kolorach na każdym okręgu. Poniższa wizualizacja pokazuje to wyraźnie.

Koło Calacatta z połyskiem
Wspomnieliśmy, że montaż i budowa płytek Circle jest podobna do mozaiki. Kolejny model, który jest mozaiką marmurkową, wygląda niesamowicie. Jest to idealne połączenie nowoczesności z klasyczną elegancją.

 Calacatta Gold Circle
Ten kamień o jaśniejszej barwie jest bardziej ciepły niż poprzedni. Można go stosować w połączeniu z innymi płytkami z serii Calacatta Gold, takimi jak heksagony czy duże płytki ścienne o wymiarach 40x120 cm.

Circle Marquina
Jeśli jasne marmury nie przemawiają do Ciebie wystarczająco mocno, możesz pokusić się o coś ciemniejszego. Do Marquiny polecamy jasną fugę. Dzięki temu uzyskamy efektowny kontrast.

Koło Metal
Kolejna układanka wykonana z gresu porcelanowego z katalogu Realonda. Wygląda jakby była wyłożona stalowymi krążkami. Są one nowoczesne, mocno odbijające światło i metaliczne.

Circle Oak / Wallnut
Dwa modele drewnopodobne są dostępne dla tych, którzy wolą coś cieplejszego. Dębowy jest jaśniejszy od orzechowego.

Koło Collage
Projektanci wnętrz wciąż kochają nieregularne, rozpikselowane wzory. My uważamy, że chaotycznie rozrzucony zbiór wzorów w połączeniu z dobrze ułożonymi kołami tworzy zaskakujące połączenie.