Sobota, 25 maja 2024

Jak pomalować terakotową doniczkę, którą pokocha Twoje roślinne dziecko

18 stycznia 2022

Kochasz swoje roślinne maleństwa, więc to naturalne, że chcesz się nimi pochwalić w pięknych domach. Modne, stylowe doniczki mogą być drogie, ale nie musisz wydawać dużo pieniędzy, aby stworzyć piękną przestrzeń do życia dla swojej rośliny. W pięciu prostych krokach możesz samodzielnie wykonać najładniejsze małe doniczki z terakoty, które z pewnością sprawią radość Tobie i Twojej roślinie.

Pomalowanie własnej doniczki z terakoty to nie tylko niedroga opcja, jeśli chodzi o mieszkanie dla rośliny, ale także sposób na bezproblemowe włączenie kolorów domu do domu rośliny - i naprężenie mięśni majsterkowicza.

Oto jak pomalować doniczki z terakoty w pięciu prostych krokach.

Potrzebne materiały:

    Gazeta lub inne przykrycie ochronne Duże wiadro ciepłej wody Papier ścierny (opcjonalnie) Wilgotna ściereczka Podkład Wodoodporny środek uszczelniający Farba (akrylowa lub lateksowa) Pędzle do malowania Taśma (opcjonalnie) Przezroczysty akrylowy uszczelniacz w sprayu

Krok 1: Oczyść swoją terakotową doniczkę

Aby pomalować terakotową doniczkę, możesz użyć zupełnie nowej, wciąż mającej naklejkę z ceną na doniczce lub starszej, która siedziała w pobliżu. Czy nowy lub stary, będziesz chciał pracować z czystej terakoty puli przy rozpoczęciu tego projektu malowania.

Jeśli uważasz, że twój garnek terakoty jest dość czysty, aby rozpocząć, można po prostu wytrzeć go dokładnie z wilgotną szmatką i pozostawić do wyschnięcia przed gruntowaniem.

Jeśli pracujesz ze starszą glinianą doniczką lub taką, która ma na sobie naklejkę z ceną, możesz zdecydować się na głęboką trasę czyszczenia.

    Po prostu umieść swoje terakotowe garnki w dużym wiadrze z ciepłą wodą. Pozwól im się moczyć przez co najmniej 30 minut. Po namoczeniu, wytrzyj wszelkie naklejki lub plamy i pozwól im usiąść na słońcu, aby wyschły. To zwykle zajmie kilka godzin. Po ich wyschnięciu, można użyć papieru ściernego, aby pomóc Ci buff away wszelkie pozostałe plamy lub lepkość.
Będziesz w stanie powiedzieć, że Twój garnek terakoty jest suchy, obserwując zmianę jego koloru z głębokiego koloru gliny na znacznie jaśniejszy ton.

Krok 2: Przygotuj swój obszar

Podczas gdy Twoja terakotowa doniczka schnie, przygotuj swój obszar do malowania. Użyj gazety lub dowolny rodzaj pokrycia umieścić nad stołem lub obszaru roboczego, zebrać podkład, i chwycić pędzle.

Krok 3: Prime Your Pot

Zastosuj podkład do każdej części garnka terakoty, że będziesz malować. Jeśli planujesz zostawić pewne części niepomalowane, a następnie zastosować wodoodporny uszczelniacz do tych części. Zasadniczo, będziesz chciał, aby cała zewnętrzna część garnka pokryta albo podkładem lub uszczelniaczem.

Jeśli wiesz, że masz zamiar pokryć cały garnek terakoty w podkład, można również zdecydować się na spray podkład farby na garnku. Wystarczy odwrócić go do góry nogami na gazecie i spray daleko. Pozwól, aby Twój garnek całkowicie wyschnąć przed malowaniem nad podkładem.

Jeśli malujesz projekt, taki jak zachód słońca tła, i chcesz cały garnek być konkretny kolor tła, stosuje się, że odcień koloru do podkładu, aby zaoszczędzić sobie trochę czasu podczas procesu malowania.

Krok 4: Paint Your Pot

Teraz część dla zabawy. Malowanie doniczki z terakoty może być tak proste, jak dodanie małych wzorów za pomocą pędzla, takich jak kwadraciki lub kropki.

Alternatywnie, proces ten może zająć kilka kroków, jeśli planujesz malować bardziej skomplikowany projekt. Podobnie jak w przypadku malowania czegokolwiek z warstwami, upewnij się, że każda warstwa farby dokładnie wyschnie przed dodaniem do niej.

Jeśli wybierasz się z geometrycznym lub pasiastym wzorem, możesz użyć taśmy, aby pomóc Ci osiągnąć proste linie. Aby to zrobić, taśma off co część lub kształt chcesz malować, a następnie zastosować farbę i usunąć taśmę.

Krok 5: Uszczelnij doniczkę z terakoty

Po zakończeniu malowania, ważne jest, aby zastosować uszczelniacz, aby zablokować swoje dzieło sztuki. Jest to najlepiej zrobić po odczekaniu dzień lub dwa, więc farba jest sucha i zablokowany w.

    Gdy będziesz gotowy, rozpyl przezroczysty uszczelniacz akrylowy na całą doniczkę z terakoty. Upewnij się, że dokładnie pokryłeś ją uszczelniaczem. Pozostaw do wyschnięcia. Następnie nałóż drugą warstwę na dobry początek. Pozwól, aby druga warstwa całkowicie wyschła przed dodaniem ziemi i wprowadzeniem roślinnego dziecka do nowego domu.

Twoja roślina z pewnością pokocha swoją nową doniczkę z terakoty pomalowaną w zachodzące słońce lub w kwadraty.