Sobota, 25 maja 2024

Kolekcja płytek Biały Opal marki Tubądzin

16 grudnia 2021


Wyobraź sobie widok z lotu ptaka na australijskie wybrzeże. Różne odcienie błękitu wody morskiej spływają krętymi liniami na biały piasek i ciemniejsze warstwy. Teraz zmień perspektywę, aby uzyskać najlepsze szczegóły. Aby zobaczyć znany rysunek australijskiego wybrzeża, spójrz na plamę opalu, onyksu lub agatu pod światło. Jest to wzór, który wykorzystaliśmy w naszej najnowszej kolekcji wielkoformatowych płytek White Opal.

Kamień, który uczynił z niej klejnot

Najnowsza kolekcja zespołu TU_kolektyw, w skład którego wchodzą architekci i projektanci, pokazuje niesamowite dzieło natury. Katarzyna Malinowska, projektantka, uznała, że dzieło natury - szlachetny kamień - powinien mówić sam za siebie. Płytki łazienkowe charakteryzują się kojącymi liniami w odcieniach mlecznej bieli i ciemnej szarości, które odbijają światło. Tworzą one we wnętrzu ciepłą, refleksyjną atmosferę. Dowiedz się więcej o kolekcji White Opal.

Kamienie z Australii były punktem wyjścia w moich poszukiwaniach idealnego wzoru płytek. Uderzyły mnie pofałdowane wzory w opalach i agatach. Ta korelacja stale przypominała mi o moim australijskim wybrzeżu i inspirowała do dalszych poszukiwań - mówi projektantka.

Proces wyboru odpowiedniego rysunku został porównany do jubilera, który próbuje wydobyć najlepsze cechy z minerału. Prawdziwe piękno kamienia nie wymaga ozdób. W przypadku Białego Opalu głównym bohaterem jest jego rysunek przeniesiony na wielkoformatowe płytki o wymiarach 120x240cm i 120x120cm. Pozwala to skupić się na tym, co najważniejsze, czyli na wzorze narastającej matrycy mineralnej. Nie jest on wynikiem działań człowieka, ale odwiecznych procesów geologicznych.

Korzystając z wiedzy i technologii Grupy Tubądzin odtworzyliśmy głęboką strukturę kamienia, dodając do jasnej powierzchni płytek elementy graficzne. Przykrywająca je szklana masa podkreśliła trójwymiarowość i podniosła ostateczne wrażenie do szlachetnej świetlistości. Odcienie błękitu, szarości, przechodzące niekiedy w fiolety i brązy, pozwoliły mi nawiązać do mojej inspiracji - kamieni szlachetnych Australii: onyksu i opalu - Katarzyna Malinowska.

marmur

White Opal

Płytki White Opal w kolorach szarości i bieli nie są zimne, nawet gdy są utrzymane w czystości. Dzięki miękkim liniom i płynnym przejściom w kremowe odcienie, takie jak fiolet i brąz, wnętrze wypełnia się ciepłem, przytulnością i intymnością. Surowość kamienia łagodzi błyszcząca powierzchnia. Ta łazienka jest idealna do relaksu, medytacji i wyciszenia po długim dniu.

Elegancja w kamieniu

Płytki White Opal, pomimo swojego stonowanego wyglądu, nie są monotonne. Wielkoformatowy rysunek kamienia, ze wszystkimi jego nieregularnościami i efektownymi liniami, stanowi oryginalną i dynamiczną dekorację pomieszczenia. Każda płytka stanowi spójną, kompletną i koherentną całość. Można przejść do kolejnego kafla, przesuwając go po prostu na kafel sąsiedni. Wzory natury można oglądać i studiować jak dzieła sztuki w galerii. Są one esencją naszego wiecznego i przemijania. Katarzyna Malinowska wyjaśnia, że stała, wieczna materia zawiera w sobie dynamikę burzliwych przemian - tak jak rozciągająca się na przestrzeni wieków historia ludzkości.

Płytki z kolekcji White Opal będą doskonale prezentować się na podłodze lub ścianie, ale można je również zastosować na wszystkich powierzchniach, aby stworzyć kompletny look. Taka aranżacja nie wymaga wiele - wystarczy kilka prostych dodatków, które nie przyćmią jej piękna.

Płytki o wysokim połysku przypominają polerowane kamienie i doskonale sprawdzą się w luksusowych, pałacowych wnętrzach w stylu glamour. Nowatorskie potraktowanie wzoru kamienia może stworzyć niezwykłe wnętrze, które będzie eleganckie i uderzające swoją oryginalnością.

Ciesz się niespodzianką nieoczekiwanych odkryć. Możesz spojrzeć szerzej na znane krajobrazy i zbliżyć się do tego, co było ukryte w oddali. Będziesz mógł dostrzec piękno natury z innej perspektywy, a to pomoże Ci otoczyć się nim w Twoim domu. Płytki White Opal mogą być Twoim zaproszeniem do tego magicznego świata pełnego cudów i inspiracji.