Sobota, 25 maja 2024

Taka jest różnica między apartamentem typu studio a apartamentem z jedną sypialnią

9 marca 2022

Zanim zaczniesz polować na mieszkanie, zarówno jako osoba mieszkająca samotnie, jak i jako część pary, powinieneś zastanowić się, czy właściwym wyborem dla Ciebie będzie kawalerka czy mieszkanie z jedną sypialnią. Oba dobrze nadają się dla jednej lub dwóch osób, ale w zależności od Twojego budżetu i stylu życia, jeden z nich może mieć znaczące zalety w stosunku do drugiego.

Największą różnicą między tymi dwoma stylami mieszkań jest sytuacja w sypialni. Jednosypialniowe, oczywiście, mają jedną. Studia, z drugiej strony, nie mają żadnego. Ale termin "studio" brzmi o wiele bardziej efektownie niż "apartament z zerową sypialnią", stąd bardziej atrakcyjna nazwa.

Co to jest apartament typu studio? Apartament typu studio to samodzielna jednostka, która mieści każdą wyznaczoną przestrzeń w jednym pomieszczeniu, oprócz łazienki. Większość z nich zawiera aneks kuchenny i oddzielną łazienkę.

Rozkład mieszkania typu studio

Apartament typu studio to jedna otwarta przestrzeń, która działa jako zarówno pokój dzienny i sypialnia, i może ewentualnie zawierać kuchnię, jak również, choć nie wszystkie układy studio są takie same. Niektóre będą cechować oddzielną kuchnię, a w nowszych budynkach, niektóre mogą mieć bardzo duże szafy, które mogą działać jako spiżarni lub pralni "pokoje".

Tam może być niektóre architektoniczny oddzielenie między żywymi i sypialnymi terenami pokój, tak jak głęboki alkowa, podnoszona platforma, lub "L" kształtny układ który pozwoli dla łóżka umieszczać z widoku główny przestrzeń.

Atuty mieszkania typu studio

Główny plus żyć w studio apartamencie jest cena, z miesięczny czynsz często few sto dolary tanio niż jeden sypialnia mieszkania. Jeśli mieszkasz sam i nie dbasz o rozrywkę, apartamenty typu studio mogą być fantastycznym wyborem, zwłaszcza jeśli szukasz niedrogiego sposobu na życie w bardzo pożądanej lokalizacji.

Dodatkowo, ponieważ nie zajmują one tony nieruchomości i są bardziej popularne wśród ludzi, którzy mieszkają sami, a nie tych, którzy mają współlokatorów lub rodzinę, o wiele łatwiej jest znaleźć ładne apartamenty typu studio na rynku niż te z oddzielnymi sypialniami. Jeśli zdecydujesz się na kawalerkę, z pewnością znajdziesz wiele opcji do wyboru - i dużo więcej elastyczności, jeśli chodzi o to, gdzie mieszkasz.

Czy zamiast tego powinienem wybrać mieszkanie z jedną sypialnią?

Mieszkania z jedną sypialnią są bardziej odpowiednie dla par lub osób, które chcą mieć nieco więcej przestrzeni i wyraźne rozgraniczenie między pomieszczeniami. Podczas gdy kawalerki mogą być świetną opcją dla tych, którzy starają się obniżyć swój miesięczny budżet mieszkaniowy, brak prywatności może nie być warty oszczędności finansowych.

Mieszkania z jedną sypialnią mogą nadal zawierać połączenie salonu i kuchni z oddzielną łazienką, ale obszar sypialni będzie oddzielony ścianami i drzwiami. W większości miast, pokój nie może być legalnie sklasyfikowany jako sypialnia, chyba że ma co najmniej jedno okno, więc jeśli podczas wyszukiwania mieszkania natkniesz się na sypialnię bez okna, sprawdź w lokalnym zarządzie zagospodarowania przestrzennego, zanim podpiszesz umowę najmu.