Sobota, 25 maja 2024

Ten jasny, nowoczesny dom na Manhattan Beach ma w sobie mnóstwo stylu vintage.

6 stycznia 2022

Każdy, kto ma dzieci wie, jak trudne może być negocjowanie przestrzeni w domu, aby pomieścić zarówno potrzeby rodziny, jak i estetykę dorosłych. Ashley Ausland, główna projektantka Ausland Interiors z Redondo Beach, osiągnęła dokładnie to, przekształcając swój własny dom - przytulną posiadłość w Manhattan Beach zbudowaną w 1956 roku - w jasny, nowoczesny dom pełen stylu vintage, którym może cieszyć się cała rodzina.

Za bujną zielenią liści i letnim gankiem czekają tradycyjne holenderskie drzwi, które służą jako wejście do tego osobliwego domu. Wypełniony światłem dom wita gości otwartymi przestrzeniami, starannie zaaranżowanymi z artystycznymi akcentami. Znaleziska z pchlego targu wnoszą kolor i ciepło do czystej, białej przestrzeni, a dziecięce bibeloty i retro skarby dodają właściwego akcentu nostalgii. "To był uroczy, stary dom, ale wymagał ogromnej miłości" - wspomina Ausland. "Mieliśmy niewielki budżet, ale musieliśmy dotknąć każdej powierzchni domu".

"Aby zrobić wszystko, co chcieliśmy," kontynuuje. "Wiele prac wykonaliśmy sami i poprosiliśmy o przysługi przyjaciół". Końcowy rezultat udowadnia, jak proste detale mogą jednocześnie podnieść i wnieść osobowość do domu. Ausland stworzyła urocze zakątki, które są przyjazne dla każdego wieku, w tym słodki pokój dziecięcy, a jednocześnie zachowała wyniosłe poczucie opływowego kształtu, aby zaspokoić potrzeby dorosłych.

Zapraszamy do obejrzenia domu w Manhattan Beach i przeczytania więcej o tym, co złożyło się na projekt.

"Jest to dom jednorodzinny z pięknymi, otoczonymi drzewami ulicami i domami z charakterem" - mówi Ausland o swoim odnowionym domu. "Architektura domu jest dość prosta, ale wprowadziliśmy zmiany, aby zwiększyć jego atrakcyjność. Nowe okiennice na zamówienie w oknach, granatowe holenderskie drzwi, niebiesko-szara farba zewnętrzna i zielona roślinność. Kości są proste, ale urocze i pozwalają innym elementom domu błyszczeć!".

"Uwielbiam jasne, otwarte, czyste przestrzenie" - mówi Ausland. "Uwielbiam też, gdy przedmioty sprawiają wrażenie, jakby miały swoją historię, a przestrzeń ma duszę".

"Kuchnia i łazienka to był kompletny remont" - zauważa Ausland. "Oryginalna kuchnia była dosłownie pięciometrowym przejściem. Usunęliśmy ścianę i teraz jest to jeden wielki pokój wypoczynkowy".

"Wyłożyłam płytkami całą ścianę w kuchni będąc w siódmym miesiącu ciąży" - wyznaje Ausland.

"Wykończyliśmy parkiet na ciemniejszy brąz, a podłogi w kuchni zostały wykonane na zamówienie, aby pasowały do oryginalnych podłóg, dzięki czemu przestrzeń stała się bardziej przestronna" - wyjaśnia Ausland. "Nikt nie rozumiał, dlaczego zachowałam te podłogi, ale kiedy zobaczyli je wykończone, zdali sobie sprawę, że parkiety nie są takie złe, jak wszyscy myślą!".

"Chciałam, aby miejsce było uspokajające i interesujące jednocześnie," wyjaśnia Ausland. "Chciałam mieć ściany jak w galerii, żebym mogła wymieniać moją kolekcję sztuki, kiedy będę miała ochotę na zmiany".

Ausland mówi, że skórzana pufa za jedyne 40 dolarów była "jednym z moich najbardziej ulubionych znalezisk z wyprzedaży nieruchomości". Szafka z katalogiem kart bibliotecznych (pełniąca funkcję przewijaka) również była wynikiem wyprzedaży nieruchomości.

"Mój styl to mieszanka stylów - to trochę klasycznych, fundamentalnych elementów połączonych z tradycyjnymi i eklektycznymi meblami" - mówi Ausland. "Kocham plażę i kocham słońce, więc większość przestrzeni jest jasna, lekka i czysta" - zauważa. "Musi być również wygodna, piękna i trwała!".

Ausland przyznaje, że posiadanie dzieci było największym wyzwaniem tego projektu. "Patrzenie, jak wspinają się na moją owsianą sofę, jak rozlewają się na mój dywanik Madeline Weinrib lub skaczą po mojej czystej, białej pościeli, było największym wyzwaniem" - mówi. "Nauczyłam się nie przejmować drobiazgami. W końcu to tylko rzeczy!". Na podstawie tego doświadczenia Ausland mówi, że stała się mistrzynią w znajdowaniu rozwiązań przyjaznych dzieciom.

"Mały rozmiar domu również był dla mnie wyzwaniem", mówi Ausland. "Ciągle znajduję nowe kawałki, które chcę zatrzymać, ale nie mam na nie miejsca. Więc jeśli pojawia się nowy element, stary musi odejść!".

Para vintage komód kampanii Drezel Heritage Auslanda była pierwszą rzeczą, którą kupiła do domu. "Zapłaciłam za nie 150 dolarów i służą one podwójnemu obowiązkowi jako moja szafka nocna i komoda - przestrzeń w szafie jest ograniczona. Są piękne i czują się tak bogate w mojej sypialni."

"Lekki, jasny i przewiewny jest tym, jak chciałam, aby się czuł", mówi Ausland, opisując swoją wizję domu. "Uwielbiam biel, ale na ścianach mam najdelikatniejszy niebiesko-szary kolor. Sprawia on wrażenie bieli, ale dodaje odrobinę kontrastu i ciepła. Uwielbiam też odważne kolory. Marynarka jest ulubionym kolorem wszech czasów i jest w każdym pokoju w domu. Dla mnie nigdy się nie zestarzeje. Ciągle zmieniam poduszki, dzieła sztuki, naczynia na otwartych półkach. Więc posiadanie neutralnego tła jest idealne dla moich ciągle ewoluujących projektów domu!" 

Więcej na: http://moje-wnetrze.eu

"Płytki łazienkowe pozyskałam z Lowe's i Home Depot, a marmurowy blat był darmowym kawałkiem z resztek" - mówi Ausland. "Naprawdę oszczędzaliśmy w każdy możliwy sposób bez poświęcania estetyki wizualnej.

"Uwielbiam to, jak ten dom stał się małym domem rodzinnym, który funkcjonuje tak, jak trzeba - nie jest okazały i nie jest wymyślny, ale jest idealny dla naszej rodziny i w każdym pokoju czujemy się tak dobrze" - mówi. "Mieszkamy tu od czterech lat, mamy trójkę małych dzieci (4, 3 i 1) i przestrzeń jest ciasna, ale absolutnie kochamy nasz dom i spędzanie czasu nad projektami domu! Życie i dom są ciągle szalone, ale pod warstwami zabawek jest to piękna przestrzeń, która sprawia, że moje serce jest szczęśliwe i wdzięczne. Uwielbiamy podróżować i mieć nowe doświadczenia, ale zawsze wspaniale jest wrócić do domu!"