Sobota, 25 maja 2024

Wejdź do przestronnego, wielopiętrowego apartamentu z widokiem na Nowy Jork.

6 lutego 2022

Gdyby Blair Waldorf była współczesną It girl, jesteśmy pewni, że zamieszkałaby ponad tętniącymi życiem ulicami Nowego Jorku w tym wysublimowanym apartamencie typu penthouse. Znajduje się on w SoHo, zaledwie kilka kroków od najlepszych butików i kawiarni, a to bezwysiłkowo chłodne mieszkanie ma wszystko: designerski wystrój w odcieniach klejnotów, łóżko z baldachimem, elegancką wolnostojącą wannę i niesamowity widok na panoramę Manhattanu.

"Celem było stworzenie szykownego nowojorskiego apartamentu, który służyłby jako miejsce rozrywki dla przyjaciół i klientów, a także jako miejsce spotkań. Penthouse musiał być wygodny i zachęcający, ale również bardzo wyrafinowany" - mówi nam Britt Zunino z Studio DB. Duplex posiada cztery sypialnie, cztery pełne łazienki, łazienkę, łazienkę z prysznicem oraz trzy tarasy i jest domem dla przedsiębiorcy handlowego i jego rodziny.

"To był luksus zaczynać z czystym kontem!" - mówi Zunino, który obserwował projekt od wstępnych planów piętra po stolarkę na zamówienie i ostateczną stylizację mebli. "Nasz klient uwielbia purpurę, więc od niej wszystko się zaczęło".

Dom został urządzony od podstaw, więc Zunino mogła być kreatywna przy wyborze dekoracji. "Niektóre z moich ulubionych to krzesło w salonie od Cuff Home i marmurowy stolik boczny Kelly Wearstler. Krzywizny są niesamowite." Jej celem było stworzenie "przestrzeni do rozrywki, jak również wygodnego miejsca do kopania się i oglądania koszykówki". Telewizor jest ukryty nad kominkiem" - mówi nam.

Proces projektowania rozpoczął się od koloru: "Nasza klientka uwielbia purpurę, więc od tego wszystko się zaczęło. Wybraliśmy przyjemne w dotyku, neutralne tło i wprowadziliśmy bogate śliwkowe i morwowe akcenty," mówi, takie jak aksamitny fotel Warrena Platnera i dzieła sztuki z butikowej galerii internetowej Uprise Art. "Jest też odrobina spalonego pomarańczu, który pojawia się w tapicerce Missoni i dziełach sztuki".

Sypialnia miała być "spokojna, wyrafinowana, wytchnienie od nowojorskiego biznesu", mówi. Warstwy ciepłej szarej i białej pościeli są oświetlone przez dwa wyrafinowane kinkiety marki Aerin.

Łazienka z białego marmuru oferuje kolejną ucieczkę od tętniących życiem ulic. Wanna jest wyposażona w wannę z drewna tekowego MTI i ręcznik Morihate, a dzięki oknu od podłogi do sufitu ma niezrównany widok na panoramę miasta.

Nastoletnia córka właścicielki uwielbiała neutralne odcienie, które Zunino i zespół Studio DB podkreślili wybuchami złota. "Chciała mieć czarny, biały i złoty pokój, a jako tancerka, specjalną strefę próżności". Odrobina morwy w tapecie tworzy spójną historię kolorystyczną w całym domu.

Biorąc pod uwagę położenie Penthouse'u i rozległe widoki, w całym domu jest wiele kącików do czytania, gdzie właściciele mogą oddać się lekturze książki lub po prostu podziwiać widoki miasta. Klejnotopodobny stolik Debry Folz sprawia, że ten kącik jest wyjątkowym miejscem.

"Chcieli mieć zabawne wzory i ciekawe detale dla odwiedzającej ich rodziny i przyjaciół" - mówi nam o planie tego pokoju gościnnego. "Użyliśmy odważniejszych niebieskich kolorów poza główną przestrzenią i jaśniejszych tonów na piętrze".

"Stworzyliśmy również wiele niestandardowych mebli do mieszkania, w tym stół jadalny, który został wykonany dla nas przez Wud Furniture," mówi nam. Tealowe krzesła do jadalni wykonane na zamówienie przez IGM dodają odrobinę koloru do neutralnej przestrzeni.

Lustro w kolorze sepii firmy Color and Mirror było jednym z ulubionych elementów Zunino: "Podświetlane lustro w stylu vintage było niesamowitym znaleziskiem", mówi nam.

Z pewnością nie brakuje tu widoków godnych pocztówek - Studio DB zleciło wykonanie tego kącika do czytania na zamówienie, aby jak najlepiej wykorzystać wąskie, wysokie okna. Pod koniec długiego dnia spędzonego w mieście, nie wyobrażamy sobie nic lepszego niż rozkoszowanie się tym widokiem z kieliszkiem wina.