Niedziela, 14 kwietnia 2024

Wszystko wygląda lepiej! 5 pomysłów na sufit w łazience, które warto wypróbować

15 kwietnia 2022

Być może jest to ostatnia rzecz, o której pomyślałbyś podczas remontu łazienki, jednak to, co zrobisz z sufitem, może mieć ogromny wpływ na ogólny wygląd pomieszczenia.

W nowoczesnych budynkach mieszkalnych sufity są zazwyczaj stosunkowo niskie, aby zmaksymalizować przestrzeń i wydajność cieplną, jednak jeśli mieszkasz w starszej nieruchomości, możesz być obdarzony strzelistymi sufitami, które nadają pomieszczeniom wrażenie większej przestrzeni, ale stanowią problem, jeśli chodzi o konserwację.

Jeśli się nad tym zastanowić, to relaksując się w wannie, większość czasu spędzasz wpatrując się w sufit, więc zamiast martwić się pleśnią lub wilgocią, dlaczego nie mieć czegoś, na co warto zwrócić uwagę?

A zatem, bez dalszych ceregieli, przyjrzyjmy się 5 pomysłom na sufit w łazience, które możesz rozważyć.


1. Żyrandol

Jednym z głównych sposobów na wyróżnienie swojego sufitu jest wydanie trochę pieniędzy na oświetlenie.

Róża sufitowa to element dekoracyjny, często spotykany w starszych obiektach, który skupia uwagę na centralnym elemencie oświetleniowym.

Jeśli szukasz czegoś naprawdę wyrazistego, dlaczego nie dodać żyrandola? Doskonale sprawdzają się w łazienkach urządzonych w tradycyjnym stylu, ale można je też z powodzeniem stosować we współczesnych wnętrzach.

Upewnij się, że jest to specjalistyczny żyrandol łazienkowy, który nadaje się do stosowania w pomieszczeniach, w których może wystąpić wilgoć i zachlapanie.

Inne nowoczesne pomysły na oświetlenie sufitu to efekt "nocnego nieba". Montując miniaturowe diody LED na suficie, możesz kąpać się pod światłem dziesiątek migoczących "gwiazd".


2. Łączenie kolorów

Szukasz prostych pomysłów na sufit w łazience? Zamiast zwykłego białego sufitu, może dodasz do niego jakiś kolor? Nie decyduj się jednak na ciemne ściany i ciemny sufit, ponieważ sprawi to, że łazienka będzie się wydawać przytłaczająca.

Modne kolory to szarości, odcienie różu i bursztynu. Jeśli się na to zdecydujesz, upewnij się, że używasz specjalistycznej farby do łazienki, która zawiera formułę zapobiegającą powstawaniu pleśni. Jeśli na tym oszczędzisz, możesz skończyć z nieestetycznie łuszczącym się sufitem (spróbuj to powiedzieć w pośpiechu!) lub, co gorsza, nieestetyczną pleśnią.

Oczywiście przy użyciu farby możesz dać upust swojej kreatywności. Jeśli zależy Ci na stylu vintage, dlaczego nie rozważyć ręcznie malowanej fototapety lub motywu? Z pewnością doda to Twojemu pokojowi bardziej osobistego charakteru.


3. Tapeta... a może raczej "tapeta sufitowa"?

Co powiesz na pomysł "oderwania się od ściany"? Wielu właścicieli domów, chcąc udekorować swoje sufity, sięga po tapety.

Jak wszyscy wiemy, tapety są niezwykle opłacalne, a do tego oferują szeroką gamę kolorów, wzorów i stylów. Mimo to wiele osób nie bierze jej pod uwagę przy dekorowaniu sufitu - ale naprawdę nic nie stoi na przeszkodzie! Jeśli tylko wybierzesz tapetę łazienkową (tzn. zmywalną i odporną na pleśń i wilgoć), możesz naprawdę odmienić ten nudny, stary sufit w łazience.


4. Drewno lub efekt drewna

Jeśli masz szczęście mieszkać w domu, w którym są odsłonięte drewniane belki, z pewnością możesz oprzeć na nich motyw przewodni łazienki. Dlaczego nie stworzyć łazienki w stylu rustykalnym, wiejskim lub w stylu żeglarskim?

Jeśli chodzi o pomysły na sufit w łazience, dodanie fałszywych drewnianych belek może być jednym z najtrudniejszych i najbardziej kosztownych do wykonania, ale efekty są oszałamiające.

Jeśli masz ograniczony budżet, dlaczego nie skorzystać z technik malarskich lub nie kupić specjalistycznych paneli sufitowych lub płyt, aby stworzyć wrażenie drewna?


5. Efekt betonu

Łazienki w stylu industrialnym (jak ta na zdjęciu powyżej) cieszą się niesłabnącą popularnością i nietrudno zrozumieć dlaczego.

Aby nadać industrialny charakter całej łazience, dlaczego nie dodać sufitu z efektem betonu? Łatwo jest uzyskać pożądany efekt, jeśli użyjesz odpowiedniej farby i zastosujesz odrobinę techniki. Obejrzyj poniższy film i po prostu zastosuj tę technikę na swoim suficie.
Sklep z oświetleniem i farbami

Odkryj wszystkie elementy wykończeniowe, których będziesz potrzebować do swojego sufitu w łazience, od oświetlenia po specjalistyczne farby łazienkowe, tutaj na VictoriaPlum.com.