Niedziela, 14 kwietnia 2024

Zobacz stylowy, eklektyczny dom gwiazdy "Kości" Michaeli Conlin

30 marca 2022

Dom gwiazdy serialu Bones Michaeli Conlin w Los Angeles jest tak efektowny, przytulny i stylowy, jak sama aktorka. Dom został zakupiony przez Conlin w 2007 roku i pochodzi z lat 30-tych, ale dzięki powolnemu i systematycznemu procesowi renowacji i urządzania, ona i jej przyjaciel i projektant wnętrz Drew Lage stworzyli stylowy, a jednocześnie przystępny dom, który szanuje jego początki, a jednocześnie oddaje bardziej aktualne gusta Conlin.

"Dom ma zdecydowanie wpływ architektury Streamline Moderne" - mówi Lage. "Dużo w nim zaokrąglonych narożników i nawiązań do żeglugi. Naprawdę chcieliśmy podkreślić to, co już tam było i pozwolić, aby to nas prowadziło". Zbierając meble i dekoracje z różnych eklektycznych źródeł i wykazując się cierpliwością w poszukiwaniu odpowiednich elementów, stworzyli relaksujący i spokojny dom, do którego Conlin mogła wracać po długich godzinach pracy na planie.

1stDibs Tropikalna mosiężna lampa stołowa w kształcie kwiatu lotosu $3,250 Sklep

Na początku projektu para czerpała inspirację z magazynów wnętrzarskich i własnych instynktów, aby stworzyć wyjątkowe otoczenie, które dokładnie odzwierciedlałoby gusta i styl Conlin. "Zaczęliśmy od przeglądania magazynów i książek o projektowaniu i wyciągania zdjęć pomieszczeń, które mi się podobały" - mówi. "Dyskutowaliśmy z Drew o różnych rzeczach, a on proponował coś wspaniałego".

Podobna estetyka i przyjazna chemia Conlina i Lage'a umożliwiły bezproblemową współpracę. "Oboje mamy tę samą ogólną filozofię projektowania, która jest niedopowiedziana i ciepła, ale bardzo spójna i trochę zabawna" - mówi Lage. "Oboje nie lubimy niczego, co jest zbyt zainscenizowane lub efektowne. Stawiamy sobie nawzajem wyzwania, ale szanujemy punkt widzenia drugiej strony".

Lage pracował w sklepie meblowym Lawson-Fenning w Los Angeles w czasie, gdy para się poznała, więc pierwszym elementem, który wybrali, był wspaniały rzeźbiony stolik kawowy w salonie. "To była jedyna rzecz, jaką miałem w salonie przez jakiś czas!" wykrzykuje Conlin.

Proces dekorowania, który rozpoczął się w 2007 roku, przebiegał celowo powoli. "Ten biznes jest szalony i nigdy nie wiesz, czy będziesz miał pracę, czy nie" - mówi Conlin. "Kiedy kupiłem dom, kończyłem właśnie drugi sezon serialu [Kości]. Nie miałem zbyt wielu mebli. W każdym sezonie, gdy program był wznawiany, pracowałem nad jedną częścią domu - jadalnią w jednym sezonie, sypialnią w drugim itd.

Arthur Umanoff Candelabra $675 Sklep

Stopniowe podejście do projektowania domu pozwoliło Conlinowi i Lage na cierpliwe poszukiwanie unikalnych i indywidualnych przedmiotów z szerokiego spektrum źródeł, od eBay'a, przez pchle targi, po salony z wyższej półki. "Michaela naprawdę rozumiała ideę kolekcjonowania rzeczy i inwestowania w dobre przedmioty, kiedy tylko mogła" - mówi Lage. "Większość mebli to klasyczne meble z połowy ubiegłego wieku, ale zdecydowaliśmy, że chcemy dodać warstwę ciepła. Zafiksowaliśmy się na zakupach marokańskich i tureckich dywanów, tkanin w kolorze indygo, oświetlenia w stylu vintage, dobrej sztuki i tak dalej".

Letterfolk Złote marmurowe podpórki do książek $45 Sklep

Gdy większe elementy były już na swoim miejscu, Conlin szukała wyróżniających się akcentów, aby wprowadzić je do przestrzeni i nadać jej osobisty i kolekcjonerski klimat. "Poszłabym na pchli targ i kupiła coś takiego jak te małe złote figurki ptaków na stoliku do kawy lub dywanik w stylu vintage" - mówi. "Znalazłam stare krzesło, które można było obić tapicerką, i od tego momentu wszystko się zaczęło. Lubię łączyć nowe rzeczy z tymi starszymi".

Thomas O'Brien Duży żyrandol Bryant $799 Sklep

Pomimo całkowitej renowacji kuchni, Conlin chciała znaleźć piec w stylu vintage, aby dodać przestrzeni charakteru i uhonorować pochodzenie domu z końca lat 30-tych. "Rozglądałam się w wielu różnych miejscach, ale w końcu kupiłam piec w świetnym miejscu w North Hollywood, które zajmuje się renowacją starych urządzeń" - mówi. "Personel posiadał ogromną wiedzę na temat historii wszystkich sprzętów, zwłaszcza pieców z lat 40. i 50.

W biurze kredens z połowy ubiegłego wieku harmonizuje z fotelem przy oknie obitym tkaniną Ralpha Laurena, oferując idealne miejsce do podziwiania wspaniałych widoków domu. "Fotel przy oknie w moim biurze to mój ulubiony element wyposażenia domu" - mówi Conlin. "Uwielbiam tam siedzieć, czytać i patrzeć na zachodzące słońce".

Le-Coterie Poszewka na poduszkę z nadrukiem Cowhide Zebra, 22" x 22" $255 Sklep
Uwielbiam skandynawski design. Spędziłam trochę czasu w tym regionie i zawsze jestem pod wrażeniem tego, jak piękne są tam wnętrza".

Choć para nie miała dokładnie sprecyzowanych inspiracji dla ogólnego projektu domu, Conlin czuje się przyciągana przez skandynawskie domy, a także docenia zabytkowe przedmioty i dreszczyk emocji związany z polowaniem. "Uwielbiam skandynawskie wzornictwo" - mówi. "Spędziłam trochę czasu w tym regionie i zawsze uderza mnie to, jak piękne są tam wnętrza. Są proste i mądre, a przy tym zawsze aktualne".

Astier de Villatte Duży dzbanek z różą $245 Sklep

Kiedy para była już gotowa, by zająć się sypialnią, Conlin zdobyła wystarczające doświadczenie i wiedzę na temat projektowania, by móc wnieść więcej w kwestii wystroju. "Sypialnia była nieco inna, ponieważ mieszkałam w tym domu już od jakiegoś czasu, zanim zaczęłam ją urządzać" - mówi. "Wiedziałam, jak chcę, aby się w niej czuć". Warstwy spokojnych kolorów kości słoniowej i kremowego dobrze komponują się z delikatnymi metalicznymi akcentami, tworząc relaksujące zacisze z odpowiednią dozą glamour.

C. Jere Włoska rzeźba ścienna z pozłacanymi liśćmi tole $850 Sklep
Ralph Lauren Home Mini lampa Carthage $685 Sklep