Sobota, 25 maja 2024

Co należy wiedzieć o odpływach liniowych w blokach?

17 grudnia 2021

Korzyści z prysznica bez brodzika

Prysznic bez brodzika to niewątpliwie modne rozwiązanie, które daje wiele korzyści. Pozwala zaoszczędzić miejsce w łazience. Otwarty prysznic optycznie powiększa przestrzeń, czyni ją bardziej praktyczną i mniej klaustrofobiczną. Omówimy kabiny prysznicowe w mieszkaniach z odpływem liniowym. W tym artykule odpowiemy na pytanie "Czy można zamontować odpływy liniowe w łazience w bloku?".

Montaż prysznica w bloku bez brodzika

Mieszkanie w stanie deweloperskim w stanie surowym zamkniętym pozwoli Ci bez trudu zamontować odpływ liniowy. Mieszkania te często nie są wyposażone w wylewane posadzki. Jest to najlepszy moment na montaż odwodnienia liniowego.
W większości przypadków jednak, gdy przejmujemy mieszkanie w bloku, posadzki są już wykonane. Następnie należy zdjąć jastrych (niewielki kawałek pod odpływ), ustawić i wyprofilować odpływ liniowy (2%) oraz wyregulować i ponownie wylać jastrych.

Przy montażu odpływu liniowego najważniejszą rzeczą jest grubość odpływu. Odpływy liniowe Vogi są najlepsze na rynku.

O montażu odpływów liniowych pisaliśmy już wcześniej. Zachęcamy do zapoznania się z tym artykułem. Prawidłowa hydroizolacja jest niezbędna przy montażu kabiny prysznicowej w bloku bez brodzika. Łazienkę przed zalaniem zabezpieczy hydroizolacja wykonana przy użyciu maty uszczelniającej lub folii w płynie.

Montaż odpływu liniowego w nowym domu jest prosty. Ważne jest jednak, aby zatrudnić fachowca, który wykona to prawidłowo i profesjonalnie. Pozwoli to na uniknięcie niepotrzebnych problemów w przyszłości.

łazienka

Kabina prysznicowa bez brodzika i w starym budownictwie

Często jest tak, że kupujemy mieszkanie na rynku wtórnym ze względu na niższą cenę, ale przeważa w nim stare budownictwo. Często dziedziczymy stare bloki mieszkalne. Taka architektura ma zarówno zalety, jak i wady. Do jej zalet możemy dodać korzystny przedział cenowy, w którym mieści się zakup i wartość takiego "używanego" mieszkania. Mieszkania te często znajdują się na terenach, które zostały stworzone z myślą o tego typu architekturze. W ich pobliżu znajdziemy również szkoły, żłobki i sklepy, a także inne udogodnienia ułatwiające codzienne życie.
Stare bloki mieszkalne mają wiele wad. Posiadają stare instalacje wewnętrzne, cienkie ściany, często są budowane w terenie już zagospodarowanym. Montując odpływ liniowy w takich budynkach, należy wziąć pod uwagę kompleksowy remont łazienki. Ważne jest usunięcie starych płytek, wyrównanie i wylanie nowej posadzki, wymiana rur kanalizacyjnych. Łazienka bez brodzika musi być również zaizolowana przeciwwodnie. Zalecamy podwójną izolację za pomocą folii w płynie i maty uszczelniającej. Do uszczelnienia narożników kabin prysznicowych typu walk-in zalecamy zastosowanie narożników wewnętrznych i zewnętrznych. Ten film instruktażowy pokazuje, jak krok po kroku zamontować matę uszczelniającą. Dzięki prawidłowo zamontowanemu systemowi hydroizolacji możesz mieć pewność, że Twoja kabina prysznicowa będzie zabezpieczona przed zalaniem.