Niedziela, 21 lipca 2024

Hiszpańskie płytki ceramiczne Alaplana

16 grudnia 2021


Alaplana oznacza ceramikę uniwersalną, która jest na tyle wszechstronna, że można ją wykorzystać jako podstawę każdej aranżacji.

Płytki Alaplana słyną z żywej kolorystyki. Producent stosuje uniwersalne odcienie szarości i beżu. Czekoladowe brązy, które są bardziej intensywne, występują rzadko. Wnoszą one jednak prostotę i spokój ze względu na swoją monochromatyczność, matową powierzchnię oraz jednobarwność. Te elementy są, poza kolorem, charakterystyczne dla Alaplany.

Hiszpański producent jest miłośnikiem prostoty w jej klasycznej i eleganckiej formie. Próżno szukać w jego propozycjach nietypowych wzorów. Nawet płytki dekoracyjne wykonywane są w stonowanych barwach. Alaplana stawia bardziej na subtelną moc dekoracyjną i ceramikę 3D. Ponieważ przełamują ascezę kolorystyki, trójwymiarowe uwypuklenia i wąskie fałdy są delikatne, ale intrygujące.

Alaplana to współczesne rozwiązanie, które jest minimalistyczne i surowe. Nadaje im jednak miękkości i pastelowych barw, jak również ciepłych odcieni. Dodaje im elegancji i prostoty.

lastryko

Płytki Alaplana w najlepszych kategoriach

Ten producent ceramiki z Półwyspu Iberyjskiego interesuje się przede wszystkim motywami współczesnymi. Wprowadza klasyczny luksus i tworzy uniwersalne rozwiązania, które doskonale pasują do każdego stylu. Ceramika Alaplana w tej kategorii warta jest szczególnej uwagi.

  • Płytki imitujące drewno Alaplana
  • Płytki imitujące beton Alaplana
  • Płytki imitujące kamień Alaplana

Producent ceramiki stawia na przyszłość i teraźniejszość

Alaplana jest młodym przedsięwzięciem, ale została założona przez kilku przedsiębiorców, którzy od dziesięcioleci zajmują się ceramiką. Ich wizją przyszłości jest nowa marka. Nie ogląda się ona na archetypy z poprzednich dekad. Jest nowoczesna, pragmatyczna i uważnie obserwuje teraźniejszość i potrafi dostrzec, jak dzisiejsza technologia może pomóc w kształtowaniu przyszłości ceramiki.

Klienci nie znajdą na liście produktów ornamentyki inspirowanej Dalekim Wschodem, marokańską majoliką czy niekończącymi się wzorami kwiatowymi i geometrycznymi. Płytki Alaplana łączą klasyczny styl z nowoczesną surowością, tworząc wysokiej jakości ceramikę, która sprawdzi się w każdym wnętrzu.