Niedziela, 21 lipca 2024

Aparici - opis marki , kolekcje

16 grudnia 2021

Ceramicas Aparici reprezentuje najwyższą jakość wykonania i innowacyjne wzornictwo.

Wysokiej jakości ceramika i porcelana tej rodzinnej firmy stanowi siłę napędową rozwoju i trendów w całej branży i jest obecna na całym świecie.

Sukces naszej marki produkcyjnej opiera się na zasadzie, która sprawdza się od ponad pięćdziesięciu lat, a mianowicie, że nasze produkty nigdy nie powinny być traktowane jako zwykły materiał budowlany, ale jako niezbędny element wystroju wnętrz i architektury z gwarancją ich doskonałych standardów jakościowych i estetycznych.

W latach 40-tych Maximiano Aparici rozpoczął produkcję ręcznie formowanych czerwonych płytek bizcocho w małym piecu w hiszpańskim mieście Alcora, znanym od XVI wieku ze swojej ważnej tradycji garncarskiej. Płytki te były produkowane z tej samej lokalnej czerwonej gliny, która była używana w tamtych czasach i jest używana do dziś, a następnie sprzedawano je pracowniom glazurniczym, które nakładały kolory i wzory na nieszkliwioną powierzchnię.

ceramiczne

Po dwóch dekadach samodzielnej produkcji płytek w swoim piecu, Maximiano Aparici wraz z żoną założyli Ceramicas Aparici w 1961 roku. Pierwsza fabryka Ceramicas Aparici była jego dumnym osiągnięciem; była to mała fabryka, ale dała mu szansę na rozpoczęcie produkcji płytek łącznie z końcowym procesem glazurowania, czego wcześniej nie mógł zrobić, używając techniki bicottura lub podwójnego wypału.

Ponad pięćdziesiąt lat i trzy pokolenia później, Ceramicas Aparici rozwinęła się w firmę eksportującą do ponad 140 krajów na całym świecie i posiadającą różne zakłady produkcyjne w mieście Alcora i najbliższej okolicy.  Istota i wartości naszej firmy pozostały jednak takie same, jak te odziedziczone po Maximiano Aparici.

Aparici: Kilka słów

Wartości firmy Aparici to innowacyjność i jakość, które mają sprawić, że użytkownicy łazienek będą czuli się komfortowo inwestując w swoje łazienki na długie lata.

Aparici odnosi się do jakości swoich płytek ceramicznych, jeszcze przed ich zamontowaniem. Z kolei producent może stosować innowacje w zakresie wzornictwa i technologii produkcji. Założenia te są niezbędne do zapewnienia trwałości produktów i zachowania środowiska naturalnego w dłuższej perspektywie czasowej. Dachówka może mieć od 30% do 70% zawartości recyklingu, w zależności od jej rodzaju.

Kolekcje Aparici

  • Aparici Glass to szklana płytka, która w Polsce stosowana jest w połączeniu z produktami zwanymi luksferami. Hiszpański kwadrat oferujemy w rozmiarze 20x20 cm w kolorze białym, zielonym i niebieskim.
  • Aparici Bohemian łączy w sobie efekty przetarć i metalicznych elementów w stonowanej kolorystyce. Jego postarzana powierzchnia i wzór przypominają stary dywan. W ofercie jest wiele rodzajów płytek gresowych, w tym 50x100 cm.
  • Płytki ścienne Aparici Joliet mają niesamowitą strukturę i różnorodną kolorystykę. Są lekko metaliczne i mają fale. Mogą wywoływać różne skojarzenia w zależności od wybranego koloru. Trudno jest opisać te gresy słowami. Lepiej jest je zobaczyć.
  • Płytki Aparici Uptown są tak samo oryginalne jak pozostałe kolekcje. Klienci często kojarzą je z zabytkowymi piecami i bogatą w zdobienia ceramiką. Są to kafle strukturalne z geometrycznymi lub wypukłymi wzorami kwiatowymi. Asortyment jest głównie gładki, ale nie wszystkie kolory są jednolite.
  • Aparici Altea znana jest z odważnych i dynamicznych patchworków. Wzór patchworku jest powtarzalny. Świetnie sprawdza się na podłogach, wyznaczając strefy w przestrzeni, lub jako dekoracja, podkreślając całą ścianę. Ta kolekcja Aparici znana jest z odważnych kolorów i wyrazistości. Jeśli szukasz bardziej dynamicznej aranżacji wnętrza, to jest to rozwiązanie.
  • Płytki ścienne gresowe Aparici Mettalic mają metaliczne wykończenie i wymiary 50x100 cm. Dostępne w czterech kolorach: brązowym, szarym, zielonym i zielonym