Sobota, 25 maja 2024

Czy naprawdę powinieneś podarować ukochanej osobie wystrój domu?

27 lutego 2022

Święta już za pasem, a jeśli jeszcze nie wybrałeś prezentów dla wyjątkowych osób w Twoim życiu, teraz jest na to najlepsza pora - najwspanialszy okres w roku minie zanim się obejrzysz.

Jeśli chodzi o zakupy prezentów, wydaje się, że prawie wszystko jest dozwolone: pielęgnacja skóry, butelki wina i podnoszone skarpetki są jak najbardziej fair play. W rzeczywistości, pomimo złej reputacji, nawet świece są niesamowicie przydatne na prezent. Ale jedną z rzeczy, które rzadko pojawiają się na listach życzeń - lub w przewodnikach prezentowych, jeśli się nad tym zastanowić - jest wystrój domu.

Jasne, wystrój domu jest niezwykle osobisty, jednak święta to świetna okazja, aby podarować (lub otrzymać!) wspaniałe kawałki, których ktoś nie pomyślałby, aby zdobyć na własną rękę. Więc, o co chodzi? Czy podarowanie wystroju domu to wakacyjne faux pas czy świetny pomysł, który czeka na odkrycie? Okazuje się, że jest to trochę bardziej skomplikowane.

Według projektantki wnętrz Marie Flanigan, istnieje powód, dla którego meble i akcesoria nie znajdują się na szczycie listy życzeń. "Gifting wystrój domu może ryzykować umieszczenie cię na cienkim lodzie", mówi. "Nie chcesz, aby odbiorca pomyślał, że ich obecny wystrój nie jest na miarę".

Co ma wiele sensu. Dom jest szczęśliwym miejscem człowieka, i czy służy pewnemu celowi lub pasuje do bardzo specyficznej estetyki, dom jest jedną z niewielu przestrzeni, które są zaprojektowane w całości z myślą o potrzebach mieszkańca. Nie tylko kupowanie komuś innemu wystroju domu może zostać zinterpretowane jako obraza, ale również trudno jest się upewnić, że cokolwiek kupujesz, pasuje do przestrzeni odbiorcy - dosłownie i w przenośni. Po tym wszystkim, byłoby trochę niezręcznie pytać kogoś o wymiary jego salonu.

Ponieważ coraz więcej czasu spędzamy we wnętrzach, wystrój domu jest jedną z niewielu rzeczy, z których obdarowana osoba będzie korzystać. A na koniec dnia wszyscy chcemy kupować prezenty, z których nasi bliscy będą korzystać.

Zakupy dla miłośnika dekoracji wnętrz? Sprawdź te przemyślane prezenty

"Sztuczka polega na tym, aby wykorzystać łatwe opcje i nie zastanawiać się zbyt długo" - mówi Karina Lameraner, kreatywna stylistka Modsy. "Skłaniaj się ku elementom wystroju domu, które są nie tylko dekoracyjne, ale także funkcjonalne".

Jeśli zamierzasz kupić dekoracje do domu jako prezenty świąteczne, ważne jest, aby błądzić po stronie ostrożności. Jeśli ktoś nie poprosił o to specjalnie, odsuń się od większych elementów, takich jak zestaw do jadalni czy nowa kanapa. Zamiast tego postaw na małe elementy, które wzbogacą ich przestrzeń. Aby pomóc, sprawdź te sześć zatwierdzonych przez projektantów pomysłów na prezent.

Przytulny koc

Brooklinen Alpaca Baby Blanket $118 Sklep

"Każdy zawsze potrzebuje więcej przytulnych koców i narzut w swoim życiu - więc uwielbiam dawać je jako prezenty" - mówi Lameraner. "Ten przytulny koc z alpaki będzie świetnym prezentem dla prawie każdego na twojej liście".

Chic Reads

Monocle The Monocle Guide to Good Business $36 Sklep

"Uwielbiam podarowywać książki w formie stolików do kawy" - dodaje Lameraner. "Są one wspaniałym dodatkiem dekoracyjnym do każdego stolika kawowego, półki z książkami lub otwartej powierzchni w domu. Często zaglądam do mojej lokalnej księgarni z używanymi książkami, aby przejrzeć dział z książkami artystycznymi w poszukiwaniu niesamowitych znalezisk w stylu vintage. Ta książka jest na szczycie mojej tegorocznej listy prezentów".

Desk Décor

Grovemade Skórzana podkładka na biurko $100 Sklep

"Absolutnie osobisty ulubiony prezent do domu, zwłaszcza dla tych, którzy pracują w domu, to skórzana mata na biurko" - mówi Guiditta De Santis, dyrektor ds. architektury i wzornictwa w Caydon. "To bajeczne uaktualnienie do biurka - lub jakiejkolwiek powierzchni używanej jako biurko".

Wszechstronny wazon

Robin Baron Design Inc. Moai Abstract Vase Set $125 Sklep

"Polecam trzymać się dekoracyjnych akcesoriów, takich jak wazony i miski", mówi Robin Baron, projektant wnętrz, który niedawno otworzył swój własny sklep e-commerce. "Ja osobiście lubię prezentować wazony z kwiatami w nich dla dodatkowego przemyślanego dotyku".

Klasyczne naczynia kuchenne

Robin Baron Zestaw noży do serów Zola 4 szt. $65 Sklep

"Wszystko, co można swobodnie umieścić w kuchni lub na stoliku do kawy, będzie hitem" - dodaje Baron. "Pomyśl o czymś prostym, pięknym i wielofunkcyjnym".

Podwyższona taca do serwowania

Mark & Graham Taca akrylowa z nadrukiem $69-79 Sklep

"Nie odrzucaj artystycznych rozwiązań, takich jak wspaniała taca akrylowa z monogramem lub stylowe podpórki do książek", mówi Kate Aulabaugh, dyrektor domu w Zulily. "Funkcjonalny nie musi oznaczać utylitarny".