Sobota, 25 maja 2024

Najlepsze wanny do dzielenia się

27 lipca 2022

Niezależnie od tego, czy są to Walentynki, czy jakikolwiek inny dzień w roku, dzielenie kąpieli z partnerem może być romantycznym doświadczeniem.

Prawdopodobnie możesz sobie wyobrazić tę scenę: Kilka świec zapachowych emitujących miękki i relaksujący blask, kojąca muzyka i butelka fizz ładnie schłodzona na tę okazję. Być może jest to coś, czego zawsze chciałeś spróbować, ale Twoja obecna wanna nie jest wystarczająco duża?

Z drugiej strony, możesz uznać ten pomysł za całkowicie niedorzeczny. Czas kąpieli jest święty - to szansa dla Ciebie, aby mieć trochę spokojnego czasu dla siebie.

Niezależnie od Twojej opinii, w tym specjalnym walentynkowym artykule pokażemy Ci najlepsze opcje, jeśli chodzi o dzielenie się wanną, a także kilka innych alternatyw, które pozwolą Tobie i Twojemu partnerowi cieszyć się wspólną kąpielą.Brakuje Ci inspiracji, jeśli chodzi o wybór idealnego prezentu walentynkowego? Pokaż im, jak bardzo ci zależy, wykonując romantyczny gest w łazience...


Wspólna kąpiel: Praktyczne aspekty

Zacznijmy od zbadania faktów: Standardowy rozmiar wanny w Wielkiej Brytanii to 1700mm x 700mm, co, jeśli weźmiemy pod uwagę, że przeciętna brytyjska kobieta ma 1620mm (5 stóp 3 cale) wzrostu, a przeciętny brytyjski mężczyzna 1750mm (5 stóp 9 cali) wzrostu, nie zapewnia zbyt wiele miejsca do dzielenia się w ogóle. Potem jest straszny koniec kranu, z którym trzeba się zmagać...

Wanna z pojedynczym zakończeniem jest świetna dla jednej osoby, ale nie jest przeznaczona dla dwóch.


Dlaczego warto dzielić się wanną?

Przed pojawieniem się nowoczesnej łazienki wiele rodzin korzystało z blaszanej wanny do cotygodniowego mycia. Ojciec rodziny szedł pierwszy, ciesząc się najgorętszą i najczystszą wodą w wannie, po nim matka, a następnie kolejne dzieci, od najstarszego do najmłodszego, z końcową wodą przypominającą coś z bagna. Dla zwykłej pary naprawdę nie było miejsca na dzielenie się.

W 1976 r., podczas najgorszej suszy w Wielkiej Brytanii od kiedy zaczęto prowadzić rejestry, rząd brytyjski faktycznie zaczął rozsyłać ulotki z prośbą o "Oszczędzanie wody, kąpiel z przyjacielem". Chodziło o to, że dzieląc kąpiel z partnerem, oboje moglibyście zachować czystość bez zużywania zbyt dużej ilości wody. Hasło to wkrótce trafiło na koszulki i naklejki na zderzaki samochodowe; to jedna z bardziej pamiętnych kampanii rządowych z tamtych czasów. Rzeczywiście, dzielenie się wodą w wannie (ale kąpanie się osobno) stało się gorącym (a może powinno być ciepłym?) tematem w ostatnich czasach, z ekologicznymi obawami wysoko na agendach ludzi. Nawet ekspert ds. nieruchomości i osobowość telewizyjna Sarah Beeny przyznała się do dzielenia wody w wannie w swoim ekskluzywnym wywiadzie z nami.

Oprócz oszczędności wody, istnieje wiele doskonałych powodów, aby dzielić się kąpielą:

  • Oszczędność na rachunkach za ogrzewanie- dzieląc się wodą, oboje możecie cieszyć się gorącą i parną kąpielą bez konieczności podgrzewania dodatkowej wody.
  • Oszczędność czasu - jeśli w twoim gospodarstwie domowym jest mało czasu, wspólna kąpiel oznacza, że jedna osoba nie czeka, aż druga skończy.
  • Łączy ciebie i twojego partnera - zamiast bezmyślnego wpatrywania się w swoje telefony i siedzenia w ciszy, wspólna kąpiel daje wam cenny czas na otwartą i szczerą rozmowę ze sobą, promując lepsze zrozumienie i wzmacniając więź między wami.
  • Relaks razem - nie ma wielu działań, które pozwalają tobie i twojemu partnerowi na jednoczesny relaks i odprężenie. To jest jeden z nich - wprowadzając was oboje w dobry nastrój.

Najlepsze wspólne kąpiele

Jeśli chodzi o wspólną kąpiel, większe jest zdecydowanie lepsze. Największe sprzedawane przez nas wanny proste mają wymiary 1800 mm x 800 mm. Jeśli więc nadal chcesz się dzielić wanną, ale nie masz zbyt wiele miejsca, najlepszym rozwiązaniem będzie wanna z podwójnym zakończeniem.

Dzięki dużej wannie wolnostojącej, takiej jak ta z naszej kolekcji Ellis, możesz wygodnie dzielić luksus przestronnej wanny ze swoim partnerem.

Dzięki temu, że krany, przelew, odpływ i otwór na korek znajdują się na środku wanny, wanny dwuosobowe są świetną opcją do wspólnego użytkowania. Oba końce są zazwyczaj nachylone, aby zapewnić komfort obu użytkownikom. Nikt nie kończy na wspomnianym "końcu kranu".

Wanna żeliwna Dover firmy The Bath Co. o długości 1840 mm zapewnia mnóstwo miejsca dla dwóch osób.

Wanny z podwójnym zakończeniem występują w różnych formach, w tym w bardziej powszechnej wannie prostej, która mieści się zgrabnie w rogu, w wannie tylnej do ściany, która tylko siedzi przy jednej ścianie lub w pełni wolnostojącej wannie.

Wanna przyścienna, jak ta z kolekcji Cooper, pozwala cieszyć się wyglądem i wrażeniami z kąpieli wolnostojącej, nie zajmując przy tym zbyt wiele miejsca.

Możesz nawet wybrać wannę z podwójnym hydromasażem, jak ta z kolekcji Mode Bathrooms, aby uzyskać bardziej luksusowe doświadczenie.

Ta podwójna wanna z hydromasażem doda odrobinę energii do Twojej kąpieli.

Jeśli jednak wanna nie jest dla Ciebie, istnieją inne sposoby na wspólne spędzanie czasu w łazience.


Inne sposoby dzielenia się

Wanna i kabina prysznicowa

Jeśli masz wolną przestrzeń, oddzielne instalacje wanny i prysznica są naprawdę drogą naprzód w partnerstwie, zwłaszcza jeśli masz różne preferencje, jeśli chodzi o codzienną rutynę.

Dzięki temu oboje możecie korzystać z łazienki jednocześnie rano, wieczorem, a nawet wtedy, gdy szykujecie się do wyjścia. A żeby wszystko szło jeszcze sprawniej, dlaczego nie dodać podwójnej szafki z dwoma umywalkami?

Podwójna kabina prysznicowa

Dzięki parowej kabinie prysznicowej możesz przenieść swoje doznania pod prysznicem na zupełnie inny poziom, a co więcej, jest w niej mnóstwo miejsca dla dwojga. Podwójny prysznic z dwoma siedzeniami to najbardziej luksusowa z opcji. Włącz swoją ulubioną muzykę i zrelaksuj się przy nastrojowym oświetleniu. Przełącz się na tryb parowy i dodaj swój własny zapach, aby uzyskać odświeżającą sesję aromaterapeutyczną, którą możesz cieszyć się razem ze swoim partnerem.

Ciesz się gorącym i parnym doświadczeniem w kwadrantowej kabinie parowej Insignia


Sklep z wannami z podwójnym zakończeniem

Wanny z podwójnym zakończeniem nie są tylko na Walentynki. Możesz oczywiście cieszyć się nimi kiedy tylko chcesz. Dlaczego więc nie sprawdzić już dziś naszej pełnej oferty wanien z podwójnym zakończeniem?