Sobota, 25 maja 2024

Potrzebujesz odświeżenia? Oto ile będzie kosztować pomalowanie wnętrza Twojego domu

24 stycznia 2022

Malowanie pokoju w domu to fajny sposób na odświeżenie przestrzeni lub zmianę nastroju, a jeśli robisz tylko zmianę koloru, to jest to stosunkowo proste DIY. Co jeśli chcesz pomalować więcej niż jeden pokój? Lub, co jeśli twoje ściany potrzebują trochę więcej pracy niż tylko zmiana koloru? Być może twoje dzieci nalegały na grę w tenisa wewnątrz domu, pozostawiając wgniecenia i wgniecenia w miejscach, które nigdy nie myślałeś, że możliwe.

Kiedy praca zaczyna się trochę trudne, to może być czas, aby pomyśleć o wniesienie w profesjonalisty. Ale, ile to kosztuje, aby pomalować wnętrze swojego domu?

"Piękną rzeczą w malowaniu jest to, że jest to ekonomiczny sposób, aby rozjaśnić swoją przestrzeń," mówi Jonathan Rios z Rios Interiors Corp.

Poznaj eksperta Jonathan Rios jest założycielem firmy Rios Interiors Corp. Jest on generalnym wykonawcą specjalizującym się w przebudowie wnętrz i maluje profesjonalnie od ponad 15 lat w rejonie Nowego Jorku.

Rios mówi, że ceny farb wewnętrznych mogą zależeć od kilku różnych czynników: czy jest to praca komercyjna lub mieszkaniowa, stan ścian, materiał ścian i położenie geograficzne. My zaokrąglamy jego wgląd i wskazówki dla zapewnienia najlepszej pracy farby wewnętrznej dla Twojego domu.

9 Najlepsze Zero-VOC i nietoksyczne marki farb do przekształcenia swojej przestrzeni

Średnia cena za malowanie wnętrz

Dla przestrzeni komercyjnych, Rios mówi większość wykonawców zazwyczaj cena w oparciu o stopę kwadratową. Dla mieszkalnych prac malarskich, bierze pod uwagę kilka czynników i ceny w oparciu o zakres projektu.

Zauważa, że każdy zespół cen trochę inaczej i należy być ostrożnym z tego podczas badań. "Są inne zespoły i wykonawcy, którzy pobierają 70 centów za malowanie i pobierają 35 centów za szlifowanie i przygotowanie", wyjaśnia.

W ogóle, malarze mogą pobierać wszędzie od 90 centów do 2,50 dolarów za stopę kwadratową do malowania, według Rios, w tym gruntowania spot i dwie warstwy gotowej farby.

W Nowym Jorku, gdzie Rios jest siedzibą, można się spodziewać 250 stóp kwadratowych powierzchni kosztować około 500 dolarów 600 dolarów za podstawową pracę farby i naprawy. "To w zasadzie obejmuje zakup mieszkalnych farby, przygotowanie ścian do malowania, a to obejmuje materiały: taśma, papier ścierny, plastik i związek, podkład," zauważa Rios.

Ta wycena bierze również pod uwagę drobne naprawy, takie jak uszczelnianie małych pęknięć i naprawianie drobnych uszkodzeń. Rios mówi, że bardziej dogłębna praca farby może obejmować naprawę pęknięć włoskowatych w suficie lub ścianach, większe naprawy, które wymagałyby taśmy z włókna lub siatki, aby naprawić, a także uszczelnianie, gruntowanie i malowanie.

Jednakże, istnieje kilka innych dzikich kart, które wchodzą w grę przy wycenie wnętrza domu do malowania, i to może wyjaśnić, dlaczego można uzyskać różne cytaty z różnych wykonawców.

Weźmy na przykład ścianę z hairline crack. Początkujący malarz może po prostu malować prawo nad nim i nazwać to dzień. "Wykonawca malarstwa, który ma doświadczenie i solidny zespół, który robi bardzo dobrą pracę, to wtedy cena jest inna", mówi Rios. "Wiem, że kiedy otworzę tę szczelinę, będzie to większa praca".

Mówi, że kolejną rzeczą, którą należy wziąć pod uwagę, jest materiał ścian i wykończenia, lub jeśli robisz skomplikowany projekt malarski. Zasadniczo, wszystko, co ma zamiar zająć więcej czasu, aby przygotować i malować, spodziewać się zapłacić trochę więcej.

Jak zaoszczędzić pieniądze podczas malowania wnętrz

Podczas gdy więcej czasu przygotowania równa się więcej pieniędzy, istnieje również możliwość, aby zapisać tutaj. Zapytany, jak klienci mogą potencjalnie zaoszczędzić pieniądze na ich pracy farby wewnętrznej, oto co Rios zauważyć.

Zaoferuj, aby zrobić prace przygotowawcze na zniżkę

Chociaż Rios nie zachęca do pracy prep jak taping off wykończenia lub zakupu materiałów - mówi profesjonaliści dostać je na koszt, więc nie jesteś naprawdę pomaga zaoszczędzić pieniądze, kupując farby siebie - co można zrobić, to oferta do centrum meble, roll up dywany i usunąć wszelkie powieszenia ze ściany.

Twój zespół malarski może spędzić kilka godzin zasadniczo działając jako przewoźnicy: przenoszenie mebli od ścian i do centrum pokoju, dzięki czemu mogą mieć jasną przestrzeń roboczą. Oferując to zrobić dla nich z wyprzedzeniem, może zaoszczędzić im trochę czasu i siebie trochę pieniędzy.

Zrób niektóre z malarstwa siebie

Chociaż nie jest to numer jeden na swojej liście, jeśli naprawdę chcesz zaoszczędzić trochę pieniędzy, można przemalować ściany, które po prostu potrzebują zmiany koloru i pozostawić ściany, które potrzebują trochę naprawy do profesjonalistów.

Rios mówi, aby być świadomy, że wykończenia mogą być tad różne, ale jeśli jesteś w porządku z tym i wolałbym zaoszczędzić pieniądze, to idź na to.

Pomaluj swój dom częściej niż myślisz

To może wydawać się sprzeczne z intuicją, ale powinieneś być odświeżanie farby wewnętrznej w domu co 3 do 5 lat, według Rios.

"Jeśli czekać dziesięć do piętnastu lat, kiedy malarz nie przyjdzie, to będzie cię kosztować znacznie więcej niż jeśli utrzymać przestrzeń," mówi.

Zatrudnij dobry zespół

Dobry zespół malarski będzie wykonywać dobrą pracę i prawdopodobnie dostaniesz więcej zużycia z przestrzeni. Skąd więc wiesz, czy masz dobry zespół? "Wykonawca powinien być ubezpieczony, mieć referencje, być obecny w Internecie i mieć osiągnięcia" - mówi Rios.

Chcesz, aby Twój profesjonalista był ubezpieczony i miał odszkodowanie pracownicze, abyś nie ponosił odpowiedzialności, jeśli ktoś zostanie ranny w pracy. Powinien mieć referencje i dobre opinie od innych.

Rios zauważa również, że jeśli firma ma dobrą obecność w Internecie, prawdopodobnie dbają o swoją reputację. "Upewnij się, że mają obecność online, czy to Instagram, Facebook, lub TikTok," mówi. "Wtedy wiesz, że nie jest to firma, która ma zamiar zniknąć."

Zaleca również uzyskanie wielu ofert, a nawet pójście, aby zobaczyć zespół malarski w akcji, jeśli jest to możliwe, abyś mógł zobaczyć, jaki rodzaj pracy jakościowej wykonują. Zrób swoje badania, pitch w wcześniej, jeśli możesz, a następnie cieszyć się świeżo malowane i tętniących życiem przestrzeni.