Sobota, 25 maja 2024

Ten dom w Austin o pastelowych barwach jest idealnym schronieniem dla kreatywnej pary

4 stycznia 2022

Dobrze zagospodarowany i niezauważalny z ulicy, dom Noah i Laury Lit w środkowym Austin to kraina cudów inspirowana latami 70-tymi, odważnie wykonaną sztuką, meblami i oświetleniem. Zaprojektowany przez Joela Mozersky'ego, który przyjaźnił się już z parą, powiedział, że była to idealna okazja, aby uczynić dom ich własnym i nadać mu oryginalności, której szukali.

"On jest muzykiem, ona artystką, a do tego posiadają browar rzemieślniczy" - dodaje projektant.

Państwo Lits, którzy zakupili nieruchomość z pięcioma sypialniami i sześcioma łazienkami po sprzedaży swojego zabytkowego domu z 1892 roku na wschodniej stronie Austin po narodzinach córki, byli podekscytowani możliwością współpracy z Mozersky'm i wiedzieli, że będzie on w stanie zrealizować ich wizję przestrzeni. Zaprojektowany przez architekta Ryan Street & Associates i zbudowany przez Michael Deane Homes, ich nowy dom w Tarrytown, położony na 78 akrach z niesamowitym widokiem na wzgórza, ma urokliwą kalifornijską, nowoczesną estetykę.

Jest trochę rock n' and roll'owy i to odzwierciedla nas. Joel wykonał niesamowitą pracę.

"Kochaliśmy ten dom i nie chcieliśmy zmieniać żadnych elementów wykończenia," mówi Mozersky. "Miał piękne gipsowe ściany i wspaniałe podłogi, więc nasza rola polegała bardziej na dekorowaniu, aby dopasować go do ich stylu i gustu. Kiedy biorę się za prace mieszkaniowe, chcę, aby dom wyglądał tak, jak ludzie, którzy w nim mieszkają."

Mozersky, wraz ze swoim współpracownikiem, Scottem Martinem, zajęli się projektem tego dużego domu i odbyli podróże zakupowe do Los Angeles w poszukiwaniu zabawnych znalezisk, które Lits uwielbiają, zatrzymując się w ich ulubionych sklepach, takich jak Lawson Fenning i Apparatus. Jeden z najbardziej cenionych przez parę elementów, stół Federico Amijo Snail Table z Blackman Cruz był szczególnie wyjątkowy, ponieważ Noah Lit kiedyś pracował w tym sklepie.

Znaleźli również niezwykle wygodne sofy De Sede Terrazza w stylu vintage. "Uwielbiam poczucie odkrywania podczas projektowania" - mówi Mozersky. "Nie lubię projektować wszystkiego w ciągu jednego dnia, ale zamiast tego chodzę do niesamowitych sklepów vintage i znajduję kawałki, których w przeciwnym razie mógłbym nie znaleźć".

W salonie znajduje się również kolorowy obraz Chapmana Kelleya, który kiedyś należał do babci Laury Lit, stolik B Zippy, lustro od Bena i Aja Blanc oraz żyrandol Cloud firmy Apparatus Studio, który jest eleganckim wyborem.

Sztuka i oświetlenie po raz kolejny zwracają uwagę w jadalni, w której znajduje się zaprojektowany na zamówienie stół Joela Mozersky'ego i tęczowe dzieło 3D Yoko Haru z Reeves Antiques w Houston. "To popchnęło wszystko na wyższy poziom" - mówi Noah Lit.

Do tego dochodzi kinetyczna oprawa oświetleniowa, Palindrome 6 firmy Rich Brilliant and Willing. "Możesz zmieniać jej kształt na wiele sposobów", mówi Mozersky. "To jedno z moich ulubionych świateł, jakich kiedykolwiek używałam".

Kuchnia, którą projektanci pokochali ze względu na jej wyrafinowane, neutralne wykończenia, zawiera szkic od samej Laury Lit. "Ona jest niesamowitą artystką i naprawdę potrafi zrobić wszystko" - zauważa Mozersky.

Stół kuchenny, Rough Dining Table z kolekcji Particuliere, został pierwotnie wybrany do jadalni, ale obecnie jest elementem, z którego rodzina korzysta najczęściej. "To wielofunkcyjny stół i wspaniale jest mieć tam tak duży stół" - mówi Noah Lit.

Wreszcie, główna sypialnia, która jest zarówno glam, jak i zabawna, ma niestandardowe niebieskie łóżko, sztukę włókna Hallie Rae Ward, żyrandol Pinch London, vintage krzesło Soriana autorstwa Tobia Afra Scarpa i lampę Entler. Pierwotnie zatrudniony we wrześniu 2018 roku, Mozersky i Martin wciąż dodają akcesoria do domu Lit, ostatnio umieszczając rzeźbę na świeżym powietrzu na ich podwórku.

Dom, który żeni się z przekraczającym granice designem, kolorem i kaprysem, jest idealną mieszanką dla pary. "Jest trochę rock'n'and'rollowy, a to odzwierciedla nas" - mówi Noah Lit. "Joel wykonał niesamowitą pracę".